کدخبر : 532492
سرویس : کشورها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۱:۵۷
تاکید سفیر ایران بر حفظ امنیت دیپلمات‌ها و سفارت کشورمان در هلند
مقیم/سفیر ایران در لاهه در پی تعرض چند تروریست به سفارتخانه کشورمان در هلند در تماس با مسئولان هلندی ضمن انتقاد از حضور تروریست‌ها در این کشور، بر حفظ امنیت دیپلمات‌ها و سفارت کشورمان تاکید کرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از فارس، یکی از دیپلمات‌های سفارت ایران در لاهه عنوان کرد: بعدازظهر دیروز (چهارشنبه) تعدادی از عناصر وابسته به گروهک تروریستی الاحوازیه با حضور در مقابل سفارت و سردادن شعار و پرتاب سنگ و بطری قصد بالا رفتن از ساختمان مجاور سفارت را داشتند که بلافاصله توسط نیروهای پلیس هلند دستگیر شدند و هیچگونه آسیبی به ساختمان و کارکنان سفارت وارد نشد.

وی افزود: در همین خصوص علیرضا جهانگیری سفیر ایران در لاهه در تماس با مقامات وزارت امور خارجه هلند ضمن انتقاد از حضور و فعالیت تروریست‌ها در هلند، بر مسئولیت دولت این کشور در جهت تامین امنیت ساختمان‌ها و کارکنان سفارت ایران تاکید و مقامات هلندی نیز با ابراز تاسف از این اقدام بر تضمین امنیت اماکن نمایندگی و کارکنان سفارت تاکید کردند.

یک روزنامه هلندی با انتشار فیلمی از حمله به سفارت ایران در شهر «لاهه» هلند خبر داد.

حساب رسمی پرتیراژترین روزنامه هلند «De Telegraaf» در توئیتر و «یوتیوب» فیلمی منتشر کرد که عده‌ای را در حال حمله به سفارت ایران و بالا رفتن از نرده‌های آن نشان می‌داد

«راف سانچز»، خبرنگار روزنامه انگلیسی «دیلی‌تلگراف» نیز هنگام بازنشر این فیلم عناصر الاحوازیه را عامل این حمله معرفی کرد. 

چاپ خبر