کدخبر : 529361
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۹:۴۹
تبعه خارجی با تراکنش غیرمجاز ۲۰ هزار میلیارد ریالی دادگاهی شد
مقیم/دادگاه علنی رسیدگی به اتهامات تبعه افغانستان ساکن ایران، در محل دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی استان فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سید محمود ساداتی قاضی ویژه رسیدگی به اتهامات این فرد روز شنبه در حاشیه جلسه این دادگاه درگفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: « میامحمد آخوند» متهم است که بدون مجوز از بانک مرکزی از سال ٩٠ تا ٩٦ تراکنش مالی ٢٠ هزار میلیارد ریالی در مبادلات ارزی داشته و بدون داشتن کارت اقامت در ایران در همه بانک‌های کشور طی این سال‌ها اقدام به تراکنش و عملیات بانکی کرده است. 
قاضی ویژه رسیدگی به اتهامات این متهم به اخلال اقتصادی استان فارس افزود: این متهم عضو هیات مدیره یک شرکت تجاری در ایران بوده است و به اتهام اختلال در نظام پولی و ارزی از طریق قاچاق ارز پای میز محاکمه قرار گرفته است. 
این دادگاه دومین نشست محاکمه مفسدان و مخلان در اقتصاد است که توسط قاضی ویژه و به صورت علنی دادگاه آن برگزار می شود. 
حکم قطعی یکی از اخلالگران نظام اقتصادی در این استان که محاکمه او پانزدهم مهرماه جاری به صورت علنی در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز برگزار شد از سوی شعبه ویژه این دادگاه صادر شد. 
بر اساس این حکم، دکتر نصیر کاظمی فرزند راه خدا که تنها متهم این پرونده است به 12سال حبس، جریمه نقدی به میزان ارزش اموال مورد احتکار و 2 سال محرومیت از اشتغال به داروسازی است، محکوم شد. 
کاظمی چهارم شهریور ماه 1397و در پی کشف انبار دارو متعلق به وی در نورآباد ممسنی دستگیر و روز پانزدهم مهرماه جاری به اتهام اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی از طریق احتکار عمده شیر خشک و دارو به ارزش 41 میلیارد و 902 میلیون و 974 هزار ریال در این دادگاه محکوم شد. 
بنا به این گزارش، این رای قطعی و غیر قابل اعتراض است. 

چاپ خبر