کدخبر : 506278
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۷/۴/۳۱ - ۱۵:۰۶
تشکیل دولت یهود طرحی شکست خورده است
مقیم/دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: مصوبه اخیر کنیست رژیم جعلی اسرائیل مبنی بر تشکیل دولت مستقل یهود در سرزمین غصب شده فلسطین، طرحی شکست خورده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در دیدار زینب برجاوی همسر شهید سمیر قنطار با گرامیداشت یاد و خاطره آن شهید افزود: رژیم صهیونیستی درصدد است مأموریت ناتمام هم پیمان خود، داعش و تروریسم تکفیری را علیه کشورهای اسلامی ادامه دهد و با اعمال سیاست‌های نژاد پرستانه و آپارتاید صهیونیستی، نقشه جدید خاورمیانه را با همراهی آمریکا و فریب سعودی عملیاتی کند. 
وی یادآور شد: تل آویو، سودای تجزیه کشورهای اسلامی از جمله عربستان سعودی را در سر دارد.
 کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) روز چهارشنبه 27 تیر (18 ژوئیه) قانونی جنجالی را به تصویب رساند که مطابق آن دولت جعلی اسرائیل رسما به عنوان یک کشور یهودی (دولت ملی خلق یهود) شناخته می‌شود.
در این جلسه هشت ساعته از 120 عضو پارلمان رژیم صهیونیستی 62 نفر رای مثبت و 55 نفر رای مخالف به قانونی دادند که در حقیقت نسخه اصلاح شده طرحی است که از آن با نام قانون ملیت یاد می شد.

**راه شهید سمیرقنطار را تا آزادی کامل فلسطین و قدس ادامه می دهیم 
زینب برجاوی همسر شهید قنطار هم در این دیدار با تاکید بر نقش اساسی و محوری رهبر معظم انقلاب، حمایت و همدلی دولت، مجلس و ملت جمهوری اسلامی ایران در توجه به موضوع قدس در عرصه بین المللی، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت قدردانی کرد. 
وی افزود: ما راه شهید سمیرقنطار را تا آزادی کامل فلسطین و قدس با افتخار در محور مقاومت ادامه می‌دهیم.
به گزارش ایرنا، سمیر قنطار قدیمی‌ترین اسیر لبنانی دربند رژیم صهیونیستی در سال 1978 میلادی طی یک عملیات ضد صهیونیستی در شهر صهیونیست نشین «نهاریا» به اسارت در آمد و در لبنان «سردار اسرا» لقب گرفت.
سمیر قنطار پس از 30 سال اسارت در شانزدهم ژوئیه سال 2008 میلادی در عملیات آزادی سازی اسرای مقاومت موسوم به «الرضوان» در قبال تحویل دو جسد صهیونیست به همراه ماهر کورانی، حسین سلیمان، خضر زیدان ومحمد سرور از زندان‌های فلسطین اشغالی آزاد و از منطقه مرزی «راس الناقوره» به وطنش لبنان بازگشت.
این مبارز آذر 1394 در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دمشق به شهادت رسید.

چاپ خبر