کدخبر : 492724
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۴:۱۰
آغاز همایش بین المللی آموزش قرآن در مشهد
مقیم/ همایش بین‌المللی «آموزش زبان و نقش آن در روابط فرهنگی ـ ادبی ایران و جهان عرب»، در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.

به گزارش مقیم، همایش بین‌المللی «آموزش زبان و نقش آن در روابط فرهنگی ـ ادبی ایران و جهان عرب»، صبح امروز (10 بهمن‌ماه) با حضور استادان و اندیشمندانی از کشورهای تونس، سوریه، لبنان و عراق و تعدادی از مقامات ارشد کشور عراق، همچنین استادن و محققانی از دانشگاه‌های کشورمان در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه اين همايش محمد کافی، ريیس دانشگاه فردوسی مشهد، محمدعلي رباني، رييس مرکز مطالعات فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سركنسول عراق به ايراد سخنراني پرداختند.

همایش بین‌المللی «آموزش زبان و نقش آن در روابط فرهنگی ـ ادبی ایران و جهان عرب» پس از مراسم افتتاحیه با برگزاری چهار نشست در دانشکده ادبیات و علوم دانشگاه فردوسی مشهد  به کار خود ادامه می دهد.

بنابراعلام اين خبر، همایش بین‌المللی «آموزش زبان و نقش آن در روابط فرهنگی ـ ادبی ایران و جهان عرب » در ادامه سلسله همایش‌هایی برگزار می‌شود که با محوریت آموزش زبان و روابط فرهنگی و ادبی ایران و جهان عرب از سوی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و در جهت تقویت روابط علمی - فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه های کشورهای عربی برگزار مي‌شود.

چاپ خبر