کدخبر : 487330
سرویس : کشورها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۶:۳۰
بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن پیرامون حادثه زلزله اخیر
مقیم/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف از حادثه دل‌خراش زلزله در غرب ایران، از تمام افراد و نهادهای دولتی و غیردولتی که تاکنون با حادثه دیدگان ابراز همدردی کرده‌اند قدردانی نمود.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، در این بیانیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن ضمن ابراز تأسف عمیق از حادثه دل‌خراش زلزله در غرب ایران و نیز بخش‌هایی از کشور همسایه عراق و تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و مجروحان این حادثه و نیز تسلیت به خانواده ایرانیان مقیم انگلستان که در این حادثه برخی از بستگان خود را ازدست‌داده‌اند، از پیام‌های تسلیت و همبستگی ایرانیان مقیم، مقامات دولتی و غیردولتی و نیز مردم این کشور طی روز گذشته و اعلام آمادگی برای کمک به دولت و ملت ایران در این شرایط دشوار قدردانی می‌نماید. 
با توجه به تماس‌های متعدد و اعلام آمادگی نهادهای مدنی و دولتی برای ارائه کمک‌های دارویی و نیازهای فوری انسانی به مراکز آسیب‌دیده، ضمن تشکر به این وسیله اعلام می‌دارد که شماره ‌حساب‌های بانکی برای کمک‌های مالی هموطنان در ایران و همچنین ایرانیان خارج از کشور و اتباع علاقه‌مند خارجی از سوی هلال‌احمر ج.ا.ایران اعلام شده است.
در حال حاضر نیازهای داروئی و کمک‌های اولیه فوری از طریق منابع دولتی و کمک‌های مردمی در داخل کشور تأمین‌شده و در حال تأمین است. البته با توجه به شرایط درصحنه و در صورت نیاز به دریافت کمک‌های دارویی و غیره، مراتب در روزهای آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و16 ثانیه شامگاه یکشنبه 21 آبان ماه، استان های غربی کشورمان را لرزاند که تا این لحظه 430 کشته و بیش از 7 هزار مصدوم داشته است. 
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است. 
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.

چاپ خبر