کدخبر : 478521
سرویس : کشورها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۱۷:۱۹
سفیر ایران در مسقط: ایران به دنبال گسترش روابط تجاری با عمان است
مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط بر استفاده از ظرفیت های موجود جهت گسترش روابط تجاری میان دو کشور ایران و عمان تاکید کرد .

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ایران در مسقط امروز /چهارشنبه/ در دیدار با یک هیات تجاری 30 نفره مرکب از مدیران شرکت های تجاری کشورمان که به عمان سفر کرده اند و در زمینه های مختلف صنایع غذایی، خشکبار،میوه و تره بار فعالیت دارند، بر توسعه و گسترش سطح روابط تجاری بین ایران و عمان تاکید کرد.
وی ضمن برشمردن اشتراکات فراوان فرهنگی و دینی، همجواری و وجود روابط ممتاز سیاسی دو کشور گفت: وجود خط حمل و نقل کالا و ظرفیت بازار مصرفی مواد غذایی عمان بالغ بر سه میلیارد دلار می باشد که سهم کالاهای ایرانی خیلی اندک و در حد یک درصد است .
نوری شاهرودی گفت: از شرکت های ایرانی می خواهیم با جدیت و پیگیری، کالاها و محصولات با کیفیت ایرانی را به بازار عمان عرضه نمایند و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط جهت هر نوع مساعدت و حل و فصل موانع فرآروی تجارت آمادگی دارد .
هیات مذکور در مدت سفر قرار است با اتاق بازرگانی عمان و نیز مسئولین مناطق آزاد این کشور نشست های تجاری داشته باشند.
پیش از این قائم مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اظهاراتی تاکید کرده بود که برای گسترش روابط اقتصادی میان دو کشور، تلاش های زیادی باید انجام شود که از آن جمله، رفع کامل موانع بانکی است.
سرمدی درباره نقش بانک های مرکزی 2 کشور برای گسترش روابط و رسیدن به سطح مطلوب، گفت:بانک های مرکزی ایران و عمان می توانند به سیستم بانکی 2 کشور برای افزایش سطح همکاری ها اطمینان دهند.

چاپ خبر