کدخبر : 478488
سرویس : کشورها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۵۰
انتخابات ریاست جمهوری ایران عامل ثبات منطقه ای است
مقیم/ یک حقوقدان برجسته کویتی با اشاره به اهمیت انتخابات آتی ریاست جمهوری درایران این پروسه سیاسی را مورد توجه تمامی کشورهای منطقه و عاملی برای تقویت موقعیت تهران دانست.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، جلیل الطباخ حقوقدان و عضو گروه دوستی ایران و کویت تصریح کرد: امروزه ایران با چالش های گسترده ای در سطح بین المللی مواجه است و یک دیپلماسی قوی و هدفمند می تواند تاثیر به سزایی در تقویت جایگاه جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
وی تصریح کرد : با توجه به موقعیت رفیع جمهوری اسلامی ایران در دنیای اسلام رییس جمهور آینده این کشور باید از مصالح و منافع مسلمانان دفاع کند و با توطئه های امپریالیسم جهانی مقابله کند.
الطباخ گفت: امروزه تمامی علاقه مندان به جمهوری اسلامی ایران یقین دارند که این کشور به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای و با حضور رییس جمهوری قوی می تواند تمامی توطئه ها را خنثی نماید و امروزه شاهد هستیم که متاسفانه برخی از کشورهای عربی در سطح منطقه نیز به همکاری با آمریکا و اسرائیل می پردازند و این امر خود بر اهمیت جایگاه تهران جهت مقابله با فتنه گری می افزاید.
این حقوقدان کویتی تصریح کرد : ملت ایران در چهار دهه اخیر همواره شایستگی ها خود را به اثبات رسانده و در صحنه های مختلف حضوری موفق داشته است و براین اساس درانتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز مشارکتی پر رنگ خواهد داشت.
الطباخ با اشاره به علاقه مندی کویت برای گسترش و توسعه همکاری ها و روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت : امروزه ظرفیت های سرشاری برای گسترش روابط میان ایران با کویت و عمان وجود دارد و سفرهای دو جانبه مقامات مسئول و هیأت های این سه کشور شرایط را برای تقویت ثابت منطقه ای فراهم می نماید.
وی تصریح کرد : ایران طی سالیان اخیر عملکرد درخشانی را درعرصه اقتصادی ارائه کرده است و همزمان با توجه به تحولات سیاسی پرتلاطم در سطح منطقه برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در ایران به سود جمهوری اسلامی خواهد بود.

چاپ خبر