کدخبر : 472053
سرویس : کشورها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۳
سفیر ایران در افغانستان: باید تعاملات رسانه‌ای ایران و افغانستان آغاز شود
مقیم/سفیر کشورمان در افغانستان با اشاره به اشتراکات فراوان فرهنگی ایران و افغانستان گفت: ارتباطات رسانه‌ای دو کشور باید آغاز شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، محمدرضا بهرامی در دیدار با تیم رسانه‌ای کشورمان در کابل با بیان اینکه ارتباط سیستماتیک میان رسانه‌های ایران و افغانستان وجود ندارد، اظهار کرد: افغانستان دومین کشور فارسی زبان است و اخبار فارسی در این کشور مصرف کننده دارد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت افزایش تعاملات فرهنگی، دانشگاهی و رسانه ای بین ایران و افغانستان افزود: در حوزه دانشگاهی و فرهنگی تعاملاتی آغاز شده اما هنوز ارتباط رسانه‌ای شکل نگرفته است. این تیم رسانه‌ای اولین تیمی است که از کشورمان وارد کابل شده و هدف سفر این تیم رسانه‌ای  هم آغاز تعامل میان رسانه‌های دو کشور است. من معتقدم این ارتباط رسانه‌ای باید سازماندهی شود.

سفیر ایران در افغانستان همچنین تصریح کرد: رسانه‌های دو کشور باید درک درستی از تحولات داخلی هم پیدا کنند تا از این مسیر سوءتفاهم های احتمالی پیش آمده از بین برود. رابطه سیاسی ما با دولت افغانستان  خوب است اما در سطوح فرهنگی و رسانه تعامل ما رضایت‌بخش نیست.

بهرامی در پایان تاکید کرد: تحولات مثبتی در روابط دو کشور در حال شکل گیری است و باید به موازات روابط سیاسی، روابط فرهنگی و رسانه‌ای ایران و افغانستان هم ارتقا یابد. تاکنون میان دو کشور هیچ ارتباط رسانه‌ای شکل نگرفته است.

چاپ خبر