کدخبر : 470167
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۶:۳۶
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:
صادرات کالای غیر نفتی در استان بوشهر ۶ درصد افزایش یافت
مقیم/رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در ۷ ماهه گذشته ارزش کالاهای صادراتی از استان بوشهر ۸ میلیارد و ۸۳۸ میلیون دلار بوده که ۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی محمدی بعدازظهر امروز در آیین گرامیداشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استانی که با حضور معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، با اشاره به توان صادراتی استان بوشهر اظهار داشت: از 51 صادرکننده نمونه کشور، 3 صادرکننده از استان بوشهر انتخاب شدند که جایگاه این استان در حوزه اقتصاد و تجارت و صادرات غیر نفتی نشان می‌دهند.

وی، تعامل سازنده با دنیا و رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی را در گرو صادرات دانست و خاطر نشان کرد: اجرای طرح‌های اشتغالزایی، توسعه یافتگی و دستیابی به جایگاه برتر بر اساس سند چشم‌انداز توسعه در گرو صادرات غیر نفتی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه از 6 هزار قلم کالای صادراتی، 20 قلم آن 60 درصد صادرات کشور را به خود اختصاص داده است تصریح کرد: متوسط ارزش کالاهای صادراتی کشور 35 تا 50 سنت و ارزش کالای وارداتی در کشور هم 1.28 سنت ارزیابی شده که متوازن نبودن صادرات و واردات نشان از موفق نبودن این حوزه است

حسینی ارزش کالاهای صادراتی استان بوشهر در 7 ماه امسال را 8.8 میلیارد دلار دانست و گفت: در 7 ماهه گذشته ارزش کالاهای صادراتی از استان بوشهر 8 میلیارد و 838 میلیون دلار است که 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد دارد.

وی با بیان اینکه ایجاد پایانه مواد معدنی در استان بوشهر زمینه توسعه محصولات ساختمانی را افزایش می‌دهد افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال پایانه صادرات مواد معدنی استان بوشهر با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود که زمینه صادرات محصولان معدنی از جمله سیمان فراهم می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه کارخانه سیمان دشتی اوائل سال آینده افتتاح می‌شود تصریح کرد: بیش از 70 درصد محصولات سیمان این کارخانه در چرخه صادرات قرار می‌گیرد که بازار هدف این محصولات کشورهای حوزه خلیج فارس در همسایگی دریایی استان بوشهر است.

حسینی با بیان اینکه توسعه صادرات غیر نفتی در استان بوشهر از اولویت‌ها است خاطر نشان کرد: استان بوشهر علاوه بر صادرات محصولات مواد معدنی، شیلاتی، کشاورزی  در حوزه محصولات مواد پتروشیمی جایگاه مهمی دارد بگونه‌ای که 70 درصد محصولات پتروشیمی صادر شده کشور در استان بوشهر تولید و صادر می‌شود.

چاپ خبر