کدخبر : 469348
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۸/۹ - ۲۳:۱۱
فرنگی‌کار قمی در رقابت‌های دانشجویان جهان پنجم شد
مقیم/علی زینتی رفاه فرنگی کار قمی در رقابت‌های دانشجویان جهان به مقام پنجم دست یافت.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بعد از برگزاری مراسم وزن کشی چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی دانشجویان جهان در شهر کروم ترکیه قرعه کشتی گیر قمی تیم ملی دانشجویان کشورمان مشخص شد.

علی زینتی رفاه فرنگی کار قمی در وزن 80 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نماینده لهستان سرشاخ شد و وی را با نتیجه دو بر یک از پیش رو برداشت.

وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 2 بر یک مغلوب حریف ترک شد و راهی دیدار رده بندی شد اما در این دیدار مقابل نماینده کشور بلاروس نیز شکست را پذیرا شد و به عنوان پنجمی قناعت کرد.

صعود بیس بالیست‌های قم به دور نهایی لیگ کشور
در پایان رقابت‌های لیگ بیس بال منطقه شمال کشور صعود تیم بیس بال قم به دور نهایی لیگ بیس بال کشور مسجل شد.

در مجموع رقابت‌های دور رفت و برگشت لیگ بیس بال منطقه شمال کشور تیم‌های هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم و هیئت انجمن‌های ورزشی استان خراسان رضوی به عنوان تیم‌های راه یافه به دور نهایی مسجل شد.

برهمین اساس دور برگشت مسابقات لیگ بیس بال منطقه شمال کشور با حضور چهار تیم هیئت انجمن‌های ورزشی استان خراسان، هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم، هیئت انجمن‌های ورزشی استان گیلان و باشگاه طیف تهران به میزبانی هیئت انجمن‌های ورزشی استان تهران در زمین شماره 4 مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

در نخستین روز این دور از رقابت‌ها و در اولین صف آرایی ورزشکاران قمی تیم هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم و هیأت انجمن‌های ورزشی استان خراسان رضوی به مصاف هم رفتند که در اینینگ هشتم از این بازی تیم قم توانست با نتیجه 14 بر 4 پیروز میدان باشد.

دومین رویاروی تیم قم در این پیکار‌ها مقابل تیم هیئت انجمن‌های ورزشی استان گیلان برگزار شد که در پایین اینینگ هفتم تیم با طراوت قم توانست با نتیجه 12 بر 2 نماینده گیلان را از پیش رو بردارد.

در آخرین روز از رقابت‌های دور برگشت لیگ بیس بال منطقه شمال کشور تیم‌های هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم و باشگاه طیف تهران به مصاف هم رفتند و در پایین اینینگ هفتم این بازی تیم قم توانست با نتیجه قاطع 11 بر 1 تیم باشگاه طیف تهران را با شکست بدرقه کند و صعود به مرحله نهایی این رقابت‌ها را برای خود قطعی کند.

تیم دختران قم قهرمان مسابقات 9 جانبه ژیمیناستیک همدان شد
در مسابقات 9 جانبه ژیمیناستیک دختران در استان همدان تیم استان قم در هر سه رده سنی جایگاه اول را به خودش اختصاص داد.

در رده سنی 84 و 85 مقام اول تیمی در چهار اسباب توسط سارا مرتضوی، مبینا اسکندر‌زاده، شانلی ضرغام حاجبی، الهه خلیفی، سارا نوروزی، کیمیا برزگر کسب شد که با این احتساب کاپ طلای مسابقات از آن تیم قم شد.

در رده سنی 86و 87 یلدا باقریان، ستایش توکلی‌پور، بهار طلوعی، زینب کدیور، وحیده فرجی، پریناز جلیلی مقام اول چهار اسباب و کاپ طلای مسابقات را تصاحب کردند و در رده سنی شش و هفت سال در بین ده شرکت کننده مقام دوم و سوم انفرادی به استان قم تعلق گرفت که نرگس توانایی سه مدال انفرادی و محدثه ایرانی دو مدال انفرادی این بخش را تصاحب کردند که به خاطر کسب پنج مدال انفرادی مجداد تیم قم به عنوان تیم اول شناخته شد.

برگزاری مسابقات دسته بر‌تر تنیس روی میز نوجوانان پسر کشور در قم
رقابت‌های دسته بر‌تر نوجوانان پسر کشور با حضور پویا وفایی از قم و 15 بازیکن دیگر از سایر استان‌های کشور در خانه تنیس روی میز قم برگزار خواهد شد.

مسابقات دسته بر‌تر تنیس روی میز نوجوانان پسر کشور با حضور پویا وفایی و 15 بازیکن بر‌تر کشور روزهای 20 و 21 آبان ماه در خانه تنیس روی میز قم برگزار می‌شود.

این مسابقات در حالی از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 20 آبان ماه در چهار گروه شروع به کار خواهد کرد که قرعه کشی مرحله گروهی این رقابت‌ها 17 آبان در محل فدراسیون تنیس روی میز انجام می‌شود و بازیکنان حریفان خود را خواهند شناخت.

چاپ خبر