کدخبر : 468802
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۵/۷/۲۶ - ۱۱:۵۴
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین:
تمام شهرک‌های صنعتی استان قزوین از نعمت گاز بهره‌مند شدند
مقیم/مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: با مساعدت مجموعه شرکت گاز و با بهره‌برداری از شبکه گاز سه شهرک صنعتی در سال‌ جاری تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی فعال از نعمت گاز برخوردار شدند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین‌، حمیدرضا خانپور صبح امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی بهره‌مندی از انرژی است و در راستای اجرای سیاست‌های برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف ایجاد و توسعه زیرساخت‌های اقتصادی در بخش صنعت و استقرار صنایع کوچک به منظور افزایش خدمات‌رسانی و حمایت از واحدهای صنعتی با مساعدت مجموعه شرکت گاز و با بهره‌برداری از شبکه گاز سه شهرک صنعتی در سال‌ جاری تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی فعال از نعمت گاز برخوردار شدند.

وی تصریح کرد: احداث ایستگاه گاز CGS در فاز توسعه غربی شهرک صنعتی لیا، طراحی و احداث ایستگاه موقت TBS جهت تسریع در گازرسانی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی لیا ( پارک صنعتی )، گزارشی از برآورد گاز مورد نیاز شهرک جدید قزوین (کوهین) جهت برداشت از خطوط سراسری، تسریع در استقرار پست امداد برای بهره‌برداری و نگهداری شبکه و تاسیسات گاز ناحیه صنعتی معلم کلایه از عمده ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی مدیران دستگاههای خدمات‌رسان در راستانی اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی و اشتغال پایدار  استان گفت: تلاش برای تامین امکانات اولیه زیرساختی شهرک‌ها و نواحی صنعتی مانند آب و مخابرات، برق و گاز و زمینه‌ساز توسعه اقتصادی و پویایی بخش صنعت باشیم.

خانپور عنوان کرد: هم اکنون یک هزار و 220 قرارداد در شهر‌ک‌های و نواحی صنعتی با متقاضیان سرمایه‌گذاری منعقد شده که از این تعداد 729 واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری 17 هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 22 هزار نفر پروانه بهره‌برداری اخذ کردند.

اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین اظهار داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته امکان بهره‌مندی از گاز طبیعی برای تمامی واحدهای صنعتی عمده و جزء مستقر در 11 شهرک صنعتی استان در حال حاضر فراهم است و امید است با توجه به مزیت نسبی گاز طبیعی به عنوان سوختی ارزان، پاک و قابل دسترس بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این شهرک‌ها فراهم شود.

وی بیان کرد: 2380 واحد صنعتی عمده و جزء در سطح استان قزوین از گاز طبیعی به عنوان سوخت استفاده می‌کنند که 500 واحد از آنها در سه ساله دولت یازدهم گازدار شده‌اند.

چاپ خبر