کد خبر : ۵۴۲۳۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
استقبال از نمایشگاه «هنر ایرانی» در سوریه

مقیم/نمایشگاه «هنر ایرانی» پس از برگزاری در دانشگاه تشرین، به دلیل استقبال دوستداران فرهنگ و هنر به سالن اتحادیه هنرمندان تجسمی لاذقیه منتقل شد.

 

به گزارش مقیم، نمایشگاه «هنر ایرانی» پس از برگزاری در دانشگاه تشرین و به دلیل استقبال بسیاری از دوستداران فرهنگ و هنر و بنا به درخواست اتحادیه هنرمندان تجسمی استان لاذقیه، این نمایشگاه (28 مهرماه) به سالن اتحادیه هنرمندان تجسمی لاذقیه منتقل شد.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور فرید رسلان، رییس اتحادیه هنرمندان تجسمی و جورج كفا و احمد جمعه، اعضای هیأت مدیره آن و ازدهار ناصر، رییس مرکز هنرهای تجمسی خانم الهام نعسان آغا، هنرمندان مشهور لاذقیه، دانشجویان دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه تشرین و وابسته فرهنگی کشورمان برگزار شد.

وابسته فرهنگی کشورمان در لاذقیه در جریان بازدید از تابلوها و آثار هنری هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه، درباره آثار به نمایش درآمده برای بازدیدکنندگان توضیحات مبسوطی ارائه کرد.

در حاشیه این مراسم، مصاحبه‌های مختلفی با فرید رسلان، رییس اتحادیه هنرمندان تجسمی لاذقیه، برخی هنرمندان و وابسته فرهنگی کشورمان توسط شبکه‌های تلویزیونی سانا و مرکز رادیو و تلویزیون لاذقیه انجام گرفت.

گفتنی است؛ این نمایشگاه شامل فرش دستباف، صنایع دستی، تابلوهای قرآنی، خوشنویسی، نقاشی و عکس‌هایی از مناظره مختلف کشورمان می‌شود. هنرهای عرضه شده در این نمایشگاه، مجموعه‌ای از خاتم کاری اصفهان، میناکاری، معرق، فیروزه‌کوبی، تذهیب، تابلوهای قرآنی، خط نستعلیق و نقاشی را در برگرفته است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه هنر ایرانی     |     ایران     |     سوریه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi