کد خبر : ۵۴۲۳۳۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
پاکستان خواستار بهره‌مندی از تجارب سینمایی ایران شد

مقیم/امجد رشید، رییس انجمن فیلمسازان پاکستان در دیدار رییس خانه فرهنگ کشورمان در لاهور، خواستار بهره‌مندی از تجارب سینمایی ایران شد.

 

به گزارش مقیم، علی‌اکبر رضایی‌فرد، رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور به همراه علی یکدله، کارشناس اقتصادی سرکنسولگری کشورمان با امجد رشید، رییس انجمن فیلمسازان پاکستان، شهزاد رفیق، یکی از کارگردان برجسته صنعت فیلم پاکستان و هیأت صنعت سینمای پاکستان در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در لاهور دیدار و در خصوص گسترش روابط دو جانبه، آغاز فعالیت و ساخت فیلم‌های مشترک بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

امجد رشید در سخنانی، گفت: صنعت سینمای پاکستان نیز پس از گذشت سال‌ها اکنون در مراحل پیشرفت و بهبود قرار گرفته است و سینماهای مدرن در شهرهای بزرگی چون لاهور و کراچی و نیز در پایتخت احداث شده‌اند.

رییس انجمن فیلمسازان پاکستان افزود: با توجه به بهبود روابط دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان، می‌توانیم از تجربه ایرانیان نهایت استفاده را داشته باشیم.

رضایی‌فرد با اشاره به اشتراکات فرهنگی بین دو کشور، گفت: بدون شک جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور همسایه و برادر برای کشور پاکستان می‌تواند یکی از منابع تأمین‌کننده محتوای سینمایی و حتی سریال‌ها در بخش صنعت فیلم و حتی دیگر بخش‌های مهمی چون فرهنگ، تجارت و ... باشد.

رییس خانه فرهنگ کشورمان در لاهور پیشنهاد اعزام هیأت‌های سینمایی را داد و گفت: با اعزام هیأت‌های سینمایی به کشورهای طرفین می‌توانیم همکاری‌ها و روابط فرهنگی فی مابین را توسعه دهیم.

در ادامه این دیدار، میهمانان و شخصیت‌های برجسته صنعت سینمای پاکستان با تأیید پیشرفت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در بخش فیلم و فیلمسازی، اظهار کردند: جمهوری اسلامی ایران طی سنوات گذشته در بخش صنعت فیلم پیشرفت‌های زیادی داشته است. فیلم‌های ایرانی در سراسر جهان مورد پسند قرار داده می‌شوند و در جشنواره‌های بزرگ جهان چون آسکار نیز انتخاب می‌شوند.

در پایان این دیدار مقرر شد؛ به زودی یک هیأت سینمایی پاکستان برای آشنایی بیشتر از صنعت سینمای ایرانی عازم ایران شده و با مسئولین ذیربط ملاقات کنند و پیرامون همکاری‌های مشترک و توسعه آن، نشست‌های تکمیلی برگزار شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تجارب سینمایی     |     پاکستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi