کد خبر : ۵۴۲۲۳۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
ایران نباید به تنهایی مسئول اجرای «برجام» باشد

مقیم/معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد گفت:آمریکا به دنبال فشار حداکثری بر ایران است و باید اذعان داشت که کشور ما نمی‌تواند و نباید به تنهایی مسئولیت اجرای برجام را بر عهده گیرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، اسحاق آل‌حبیب معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در جلسه عمومی کمیته اول این سازمان با انتقاد از اقدامات دولت آمریکا در نقض معاهدات بین‌المللی، گفت: آمریکا معاهدات بین‌المللی خلع سلاح و کنترل تسلیحات را نقض می‌کند و با این کار نهادهای بین‌المللی را تضعیف می‌کند.

وی افزود: اقدامات مخرب آمریکا با ادامه مدرن‌سازی سلاح‌ها و افزایش ذخایر زرادخانه‌های تسلیحاتی خود، صلح جهانی را به خطر انداخته است.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: ایران بزرگترین قربانی حملات سیستماتیک سلاح‌های شیمیایی در تاریخ معاصر جهان است.

آل حبیب با بیان اینکه ایران خواستار انهدام کلیه سلاح‌های شیمیایی است بر تقویت کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از برجام نمونه‌ای آشکار بر این مدعا است که نه تنها واشنگتن به تعهدات خود پایبند نیست، بلکه سایر کشورها را نیز به دلیل انجام آن تهدید می‌کند.

معاون نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد با اشاره به این موضوع که اقدامات آمریکا علیه ایران تروریسم اقتصادی است، گفت: آمریکا به دنبال فشار حداکثری بر ایران است و باید اذعان داشت که کشور ما نمی‌تواند و نباید به تنهایی مسئولیت اجرای برجام را بر عهده گیرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اسحاق آل حبیب     |     سازمان ملل متحد     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi