کد خبر : ۵۴۱۱۴۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸
تشریح کامل بیمه ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی توسط رئیس اداره بیمه ایرانیان خارج از کشور و کارشناس بیمه اتباع خارجی

مقیم/محمد اخلاقی؛ مدیرکل تأمین اجتماعی استان سمنان: رشدبیمه شدگان اتباع خارجی سالجاری نسبت به دوره مشابه خود،۱۶درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش مقیم، با حضور نمایندگان اعزامی ازاداره کل اتباع سازمان، کارشناسان و مسئولین مربوطه استان ، دوره آموزشی و هم اندیشی بیمه ایرانیان خارج ازکشور و بیمه اتباع خارجی بمنظور تشریح کامل آنها و در راستای افزایش آگاهی بخشی در محل اداره کل سمنان برگزار و به ابهامات و پرسش های مطروحه پاسخ داده شد. تقوی ؛رئیس گروه مطالعات  بیمه ایرانیان خارج ازکشور، با اشاره به مبحث بیمه ایرانیان خارج ازکشور گفت: بیمه ایرانیان خارج ازکشور با هدف توسعه بیمه ای و در راستای فرهنگ سازی و گسترش بیمه های اجتماعی ایجاد گردیده و هموطنان عزیز در هر نقطه ازدنیا میتوانند خود را نزد سازمان تأمین اجتماعی بیمه و یا ادامه بیمه پردازی نموده و از خدمات و مزایای بیمه ای سازمانی بهره مند گردند. وی اذعان داشت: هموطنان ساکن در خارج ازکشور با حضور خود یا وکیل قانونی خویش به یکی از شعب سازمان  تأمین اجتماعی در سراسر کشور و یا درصورتیکه امکان حضور در کشور را ندارند به کارگزاران رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی در اقصی نقاط جهان مراجعه نمایند که اسامی کارگزاران  رسمی برون مرزی در سایت این اداره کل به نشانی mss.tamin.ir  درج گردیده است. ایشان تصریح کرد: هربیمه شده ایرانی خارج از کشور  که شرایط مستمری بگیری را احراز نموده باشد میتواندبدون حضور در کشور از طریق مراجعه به کارگزاران برون مرزی در خواست برقراری مستمری را ارائه و در صورت داشتن شرایط بازنشسته گرددو از مزایای سازمانی برخوردارشود . تقوی ابراز داشت: اداره کل اتباع سازمان تمام همت خود را برای تصریح و تسهیل در زمینه بیمه ایرانیان خارج از کشوربکار گماشته است. وی گفت: با ایجاد تعامل با نهادهای ذیمدخل و دستگاهها میتوان شرایط  پوشش حداکثری بیمه ایرانیان خارج از کشور را نیز فراهم آورد.رئیس گروه مطالعات  بیمه ایرانیان خارج ازکشور اظهار نمود ، بمنظور افزایش رضایتمندی و ایجاد ارتباط صحیح بیمه ای جهت ایرانیان ساکن در خارج از کشور ، اطلاع رسانی مناسب از طریق توزیع اقلام تبلیغاتی، نصب بنر در واحدهای اجرایی و دانشگاهها و همچنین اطلاع رسانی از طریق رسانه استانی را موثردانست.

عالی داعی؛ کارشناس متخصص گروه امور اجرائی بیمه اتباع خارجی با بیان اینکه اطلاع رسانی به هر طرق مختلف میتواند در افزایش پوشش بیمه ای اتباع تأثیر گذار باشد، افزود:همه همکاران با ظرفیت موجود سازمانی میتوانند با تعامل و  توجیه کارفرمایان گرامی جهت بیمه نمودن اتباع شاغل دارای مجوز اشتغال و اقامت قانونی تلاش نمایند تا رسالت و خط مشی ای که اداره کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی  برای خود تبیین نموده به مرحله تحقق نیز در بیاورد. وی بیان نمود: اتباع شاغل با بیمه شدن میتوانند بهنگام نیاز مخصوصاً ایجاد حادثه ازمزایای سازمانی بهر ه مند گردند. ایشان گفت : درحال حاضر بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، اجباری و بیمه زنان خانه دار و روحانیون  برای اتباع خارجی فراهم گردیده که جهت برخورداری از این تسهیلات میتوانند به شعب سراسر کشور مراجعه نمایند.

در حاشیه این دوره آموزشی ، نشستی از سوی نمایندگان اعزامی اداره کل اتباع با مدیرکل تأمین اجتماعی استان فراهم گردید.محمداخلاقی: در این دیدار اظهار داشت : رشدبیمه شدگان اتباع خارجی سالجاری نسبت به دوره مشابه خود،16درصد افزایش داشته که تلاش میگردد این اداره کل همچون گذشته به رتبه های اول ، دوم یا سوم نیز برسد.

جنتی زاده، معاون بیمه ای اداره کل استان سمنان، یکی از مشکلات را عدم سکونت اتباع درمنطقه شرقی استان به لحاظ امنیتی برشمرد و افزود: مجوز امنیتی برای شرق استان وجود نداشته تا اتباع نیز بتوانند درآن محدوده اقامت واشتغال داشته و علاوه برآن از پوشش بیمه ای نیز برخوارد گردند. .

کارشناس متخصص گروه امور اجرائی  بیمه اتباع خارجی در جهت افزایش رضایتمندی و ایجاد ارتباط صحیح و سالم بیمه ای ، نحوه تبلیغات ازقبیل: توزیع بروشور، نصب بنر و پوستر ،ارسال پیامک و اطلاع رسانی لازم از طریق صداوسیما و شبکه های اجتماعی به اتباع خارجی را بسیار مطلوب و مفید فایده برشمرد.

همچنین نمایندگان اعزامی اداره کل اتباع دربازدید خود ازشعب یک و دوسمنان، گرمسار،ایوانکی و سرخه ضمن نظارت و آموزش ارتباط صحیح بیمه ای به سوالات مطروحه پاسخ دادند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بیمه ایرانیان خارج از کشور     |     اتباع خارجی     |     تامین اجتماعی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi