کد خبر : ۵۳۸۹۱۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
شرکت ناشران ایرانی در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب دمشق

مقیم/مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در سوریه به عرضه مکتوبات فرهنگی در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق می‌پردازد.

 

به گزارش مقیم، سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق (21 شهریورماه) با حضور خانم نجاح العطار، معاون فرهنگی رییس جمهور، محمد الاحمد، وزیر فرهنگ سوریه، بسام ابراهیم، وزیر آموزش عالی، ایاد مرشد، رییس کتابخانه ملی اسد و رییس نمایشگاه، قاسمیان، کاردار و ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه در محل کتابخانه ملی اسد افتتاح شد.

صالحی‌نیا در سخنانی در جریان بازدید خانم نجاح العطار و همراهان از غرفه جمهوری اسلامی ایران، به مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق این مؤسسه در نمایشگاه کتاب دمشق اشاره کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در سوریه یک نسخه از کتاب آثار استاد محمود فرشچیان و یک نسخه از کتاب «ایران کماشاهدناها» که با حمایت و پشتیبانی رایزنی فرهنگی ایران به چاپ رسیده، به خانم نجاح العطار اهداء کرد.

وی در حاشیه این مراسم، مصاحبه‌های متعددی با کانال‌های تلویزیونی، خبرگزاری‌‎ها، مطبوعات و رسانه‌های مجازی سوریه و خارجی در باره مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در سوریه در این نمایشگاه کرد.

بنابر اعلام این خبر، در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب دمشق که تا 31 شهریورماه دایر است، 235 ناشر با بیش از 50 هزار عنوان کتاب شرکت کرده‌اند که 150 ناشر از سوریه و بقیه از لبنان، عراق، مصر، عمان، دانمارک و ایران هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه کتاب     |     ایران     |     سوریه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi