کد خبر : ۵۳۸۹۰۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی در ازبکستان برگزار شد+تصاویر

مقیم/نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی در شهر «خقند» ازبکستان با رئیس جمهور این کشور برگزار شد.

 

به گزارش مقیم به نقل از فارس، نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی در شهر «خقند» استان فرغانه واقع در شرق ازبکستان با حضور «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور برگزار شد.

میرضیایف در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: صنایع دستی بخشی از فرهنگ عموم بشریت است و در زندگی هر ملت، شکل گیری هویت و ارزش های آن از جایگاه خاص برخوردار است. در حقیقت بروز هنرهای صنایع دستی یک گام مهم تاریخی در مسیر تمدن ها است.  

وی افزود: در ازبکستان برای کار هنرمندان صنایع دستی ارزش زیاد قایل هستند، امکانات گسترده برای فراگیری هنرهای صنایع دستی توسط جوانان ایجاد می شود و این جشنواره در توسعه بیش از پیش این حوزه نقش مهمی ایفا می‌کند.

میرضیایف تاکید کرد: فکر می‌کنم این جشنواره بین المللی یک جشن بزرگ نه تنها برای مردم ازبکستان بلکه برای هنرمندان تمام جهان می‌باشد. این یک جشنواره دوستی و همکاری است که در آن قدیم و جدید، سنن و ارزش های مردم مختلف به طور هماهنگ تلفیق شده است.

شهر «خقند» در آستانه برگزاری نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی، در فهرست شهرهای جهانی صنایع دستی (World Craft City) قرار گرفت.

امسال در نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی در شهر «خقند» بیش از 370 هنرمند و روزنامه نگار از 78 کشور جهان شرکت کردند.

جشنواره بین المللی صنایع دستی در ازبکستان هر دو سال یک بار برگزار می‌شود.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه صنایع دستی     |     شوکت میرضیایف     |     مراسم افتتاحیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi