کد خبر : ۵۳۸۸۷۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
مديرعامل جديد مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی معارفه شد

مقیم/مراسم معارفه مديرعامل جديد مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی با حضور اعضای شورای مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی برگزارشد.

 

به گزارش مقیم ، محمد مهدی ایمانی‌پور عضواصلی و رئیس هیات مدیره مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی در سخنانی، ضمن ارائه گزارشي از عملكرد اين مؤسسه طی سال‌هاي اخير، بر ضرورت هم‌افزایی این مؤسسه با ناشران داخلی در حوزه بین‌الملل، تمرکز بر انتشار آثار فاخر، بازنشر آثار ماندگار، حضور در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب، همکاری با نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور و استفاده از ظرفیت‌ فضای مجازی برای توسعه ارتباطات با ناشران بين‌المللي، نشر ديجيتال و  چاپ كتب به زبان مختلف دنيا تأکید کرد.

در ادامه مراسم ،احسان خزاعی  عضو اصلی هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت و منابع در سخنانی، به اهمیت و جایگاه مؤسسه الهدی در خارج از کشور اشاره و بر لزوم ترويج اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ارزش‌های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، معارف اسلامی و هنر اصيل ايرانی تأکید کرد.

محمدحسین هاشمی، معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به حركت رو به رشد و تحولات بسيار مثبت اين مؤسسه طي سال‌هاي اخير، اظهار امیدواری کرد که در دوره جدید و بهره‌گيري از توانمندي‌ها، کارهای مهم‌تر و اقدامات بیشتری در زمینه این مسئولیت مهم انجام شود.

حجت‌الاسلام اسدی‌موحد، مديرعامل جدید مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی با بیان اینکه زنده نگه‌ داشتن محرم و عاشورای حسینی موجب حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی می‌شود، بر تداوم ترویج فرهنگ عاشورایی، جهادی و انقلابی تأکید کرد.

وی همچنین، معرفی اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امام خمینی(ره)، دیدگاه مقام معظم رهبری در عرصه فرهنگ، شناساندن فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و فعال سازی کمیته هماهنگی و پشتیبانی نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در خارج از کشور را یادآور شد.

دراین مراسم، زارعی نجفدری، دبیرکل اتحادیه جهانی ناشران مسلمان، سردار ناظری، رییس مجمع ناشران دفاع مقدس، سردار سعید زاده، نماینده معاونت اجتماعی ستاد کل نیروهای مسلح، مریم جدلی، رییس هیأت مدیره انجمن زنان ناشر، انصاری، مدیرعامل انتشارات بوستان کتاب دفتر تبلیغات حوزه علیمه قم، نوعی، مدیر بخش بین‌الملل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، غلامحسین‌‎زاده، نماینده سازمان سمت در خصوص جایگه مؤسسه الهدي در صنعت نشر کشور و بین‌الملل و ظرفیت‌هاي اين مؤسسه براي توسعه حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی خارج از کشور و بسترسازی حضور الهدی در عرصه‌های بین‌المللی بیان کردند.

در ادامه این مراسم، محمد مهدی ایمانی‌پور، احسان خزاعی و مسعود احمدوند به عنوان اعضای هیأت مدیره، میرصفی و الماسیه به عنوان اعضای علی البدل و زینلی، بازرس این مؤسسه معرفی شدند.

این مراسم با حضور حجج ‌اسلام مهدی ایمانی‌پور، دستیار ارشد رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد اسدی‌موحد، رایزن پیشین فرهنگی ایران در تونس، محمدمهدی تسخیری، رییس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها و سید محمدحسین هاشمی، معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی، احسان خزاعی، معاون توسعه مدیریت و منابع، سید قاسم حسینی‌میرصفی، مدیرکل توسعه منابع انسانی، محمدعلی ربانی، رییس مرکز مطالعات راهبردی و روابط فرهنگی، محمد رسول الماسیه. رییس مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی و مديران اين سازمان و دیگر نهادها در محل حوزه رياست، برگزار شد.

بنابر اعلام اين خبر، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سال 1363 به عنوان یک ناشر بین‌المللی با هدف گسترش همکاری‌‌های بين‌المللي في مابين جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تأسیس و فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مؤسسه انتشارات بین‌المللی الهدی     |     معارفه     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi