کد خبر : ۵۳۸۶۱۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
توجه به آموزش های مهارتی توسعه و رشد اقتصادی به همراه دارد

مقیم/دکترابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مراسم افتتاح همزمان ۳۴ پروژه عمرانی دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای کشور در بندرانزلی، گفت: یکی از اصلی‌ترین آموزش‌هایی که می‌تواند، آموزش عالی را به توسعه و رشد اقتصادی ارتباط دهد و نزدیک کند، توجه به آموزش های عالی مهارتی است.

 

به گزارش مقیم به نقل از وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دکترابراهیم صالحی عمران با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای جزو معدود دانشگاه‌هایی است که اختیار مستقل برنامه‌ریزی آموزشی و درسی را دارد، گفت: هفته گذشته ۴۱ سرفصل جدید و برنامه درسی کاردانی پیوسته مورد تصویب قرار گرفت که از سال تحصیلی جدید ارائه می‌شود.
وی افزود: یکی از اصلی ترین تعاریف کیفیت آموزشی، بحث اقتصاد آموزش عالی است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه آموزش عالی مهارتی می‌تواند معنای جدیدی از کیفیت آموزش عالی را ارائه کند، تاکید کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای براساس سیاست کلان آموزش عالی، هم اهداف کمی آموزش‌های مهارتی و هم اهداف کیفی آموزش‌های عالی را مدنظر قرار می‌دهد.
دکترصالحی عمران با بیان اینکه توجه به اهداف کیفی آموزش‌های مهارتی برای ما مهم‌تر است، گفت: دوست نداریم دانشگاه فنی و حرفه‌ای هم دچار چالش‌های بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دیگر شود.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور برنامه‌ها و محتوای درسی دانشگاه فنی و حرفه‌ای را یکی از مهم‌ترین عناصر نرم‌افزاری در بهبود کیفیت آموزش عالی کشور دانست و گفت: علاوه براین، توجه به اعضای هیئت علمی و روش‌های نوین آموزشی از دیگر موارد بهبود کیفیت آموزش است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای جزو معدود دانشگاه‌هایی است که اختیار مستقل برنامه‌ریزی آموزشی و درسی را دارد، افزود: هفته گذشته ۴۱ سرفصل جدید و برنامه درسی کاردانی پیوسته مورد تصویب قرار گرفت که از سال تحصیلی جدید ارائه می‌شود.
دکترصالحی عمران با اشاره به اینکه سرفصل‌های جدید درسی دانشگاه فنی و حرفه‌ای ماحصل وقت زیاد و ارزشمند کمیته‌های تخصصی است، تاکید کرد: اساس برنامه‌ریزی درسی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با رویکرد اقتصاد آموزش و شغل و حرفه است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور توانمندسازی اعضای هیئت علمی برگزاری دوره‌های تخصصی برای این اعضا را از برنامه‌های دیگر دانشگاه دانست و گفت: سرفصل‌های جدید درسی، تجهیزات جدیدی نیز می‌خواهد که نیازمند حمایت هستیم.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک هزار و ۳۰۰ کارگاه، آزمایشگاه و محیط عملی دارد، خاطرنشان کرد: این کارگاه و آزمایشگاه‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری از سوی دولت و بخش خصوصی دارد.
دکترصالحی عمران اظهارکرد: رشد اقتصادی در هر کشور توسعه یافته به دنبال آموزش‌های مهارتی بوده است و ما باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشیم.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲۰ پروژه عمرانی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای وجود دارد، اذعان کرد: تعدادی از این پروژه‌ها از ۱۰ سال قبل و به دوره نوسازی مدارس می‌رسد که طی سال گذشته و امسال به بهره‌برداری رسیده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ابراهیم صالحی     |     فنی و حرفه ای     |     رشد اقتصادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi