کد خبر : ۵۳۸۲۸۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی در صربستان برپا می‌شود

مقیم/نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی با شرکت ۱۸ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در موزه قوم‌شناسی بلگراد برپا می‌شود.

 

به گزارش مقیم، ایوان استراتیمیرویچ، مدیر انجمن «فرهنگ سیریلیک» صربستان ضمن حضور در رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان با مهدی شیرازی، رایزن فرهنگی ایران دیدار و موضوع برگزاری نمایشگاه بین‌المللی با ارایه آثاری از خوشنویسان ایرانی، صرب و سایر کشورها را مطرح کرد.

استراتیمیرویچ ضمن ارائه توضیحاتی در مورد تاریخچه و حوزه فعالیت‌های انجمن، به برپایی نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های خوشنویسی متعدد آثار هنرمندان صرب در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و گفت: این انجمن درصدد است تا نمایشگاهی از آثار بین‌المللی خوشنویسی کشورهای اروپایی و غیر اروپایی از جمله ایران، مصر، قبرس، مراکش، روسیه، رومانی، سوریه، عراق، ارمنستان، یونان، اسلونی،چین و ... که تعداد آنها به 18 کشور می‌رسد، برپا کند.

وی از رایزنی فرهنگی کشورمان دعوت کرد تا با ارایه آثاری از خوشنویسان ایرانی در این نمایشگاه بین‌المللی که در محل موزه قوم‌شناسی و با حمایت دبیرخانه فرهنگی شهرداری برپا می‌شود، شرکت کند.

استراتیمیرویچ ابراز اطمینان کرد که با توجه به غنای تاریخی، فرهنگی و هنری ایران، معرفی هنر خوشنویسی فارسی به اعتبار هرچه بیشتر این نمایشگاه خواهد افزود و پیشنهاد داد تا در حاشیه این نمایشگاه، برنامه تشکیل کارگاه‌های خوشنویسی و موسیقی سنتی نیز ارایه شود.

شیرازی، رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این دیدار با استقبال از دعوت و مشارکت در فعالیت‌های هنری این انجمن فاخر به ارایه توضیحاتی در خصوص هنر خوشنویسی ایرانی پرداخت.

وی اظهار کرد: هنر خوشنویسی در ایران پس از اسلام و با هدف ارایه جلوه‌های بصری و نگارشی در کتابت قرآن کریم و آثار مذهبی و ادبی رشد کرد و از جمله هنرهای اصیل و مورد توجه عامه ایرانیان است.

شیرازی در پايان سخنان خود، ابراز امیدواری کرد تا پس از بررسی‌های لازم، زمینه حضور آثار خوشنویسی و نیز حضور هنرمندان در این نمایشگاه فراهم آید.

گفتنی است؛ این نمایشگاه بین‌المللی از هشتم اکتبر به مدت دو هفته در محل موزه قوم‌شناسی بلگراد برپا خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رایزنی فرهنگی     |     صربستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi