کد خبر : ۵۳۸۲۳۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
تقدير از فارسي‌آموزان تركمنی در جشن عيد قربان

مقیم/فارسي‌آموزان برگزيده تركمنستان در مراسم جشن عيد سعيد قربان از سوی رايزني فرهنگي كشورمان در عشق‌آباد تقدیر شد.

به گزارش مقیم، رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در عشق‌آباد، طی روز چهارشنبه (23 مردادماه) و در آخرين روز تعطيلي عيد سعيد قربان در تركمنستان، با برگزاري جشن باشكوهي به مناسبت اين عيد خجسته، ار فارسي‌آموزان برگزيده تقدير كرد.

رضا خانيان، رايزن فرهنگي کشورمان در سخناني ضمن تبريك عيد سعيد قربان، برگزاري اين جشن را در اين عيد سعيد و در ايام شادي و سرور مردم تركمنستان به منظور پاسداشت اين مناسبت فرخنده و نيز قدرداني از فارسي‌آموزاني دانست كه طي چندين سال زبان فارسي را در رايزني فرهنگي كشورمان آموخته و امسال در دانشگاه‌هاي تركمنستان قبول شده‌اند.

وي ضمن تشكر از مجيد اخشابي و حامد محضرنيا، هنرمندان کشورمان براي حضور و اجراي برنامه در اين جشن، براي فارسي‌آموزان برگزيده در ادامه مراحل زندگي آرزوي موفقيت كرد.

احمدي، سفير جمهوري اسلامي ايران در عشق‌آباد نيز در اين جشن، عيد قربان را نماد بندگي كامل انسان برگزيده حضرت ابراهيم خليل‌الله به درگاه خداوند متعال دانست و افزود: ما در عيد قربان مي‌آموزيم كه با عمل‌ به دستورات خداوند متعال بندگان خوبي باشيم و با محبت به يكديگر و سپاس به آستان الهي نعمت‌هاي بي شمارش را سپاسگزار باشيم.

وي همچنین، افزود: ما در آستانه عيد سعيد غدير قرار داريم كه كامل كننده اعياد و اين عيد بزرگ است.

در ادامه برنامه، مجيد اخشابي، خواننده مطرح كشورمان كه به اتفاق حامد محضرنيا، ديگر هنرمند موسيقي ایرانی به منظور شركت در كنسرت بين‌المللي موسيقي تركمنستان در منطقه آوازه، به اين كشور سفر كرده ‌بودند با اجراي قطعات مختلف، فضاي مفرحي را براي حاضران ايجاد كردند.

در پايان اين مراسم، مسابقه فرهنگي و هنري برگزار و با اهداي جوايز از فارسي‌آموزان  برگزيده تقدير به عمل آمد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ترکمنستان     |     زبان فارسی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi