کد خبر : ۵۳۸۲۲۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین ایران و عراق

مقیم/رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در عراق بر ضرورت توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تأکید کرد.

 

به گزارش مقیم، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه‌های سراسر کشور در بغداد با حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان در عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام اباذری با ارایه گزارشی از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در عراق در سخنانی، گفت: از اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تلاش زیادی برای سفر دانشجویان به عتبات دارد، نشان از پیگیری‌های لازم این نهاد است.

رایزن فرهنگی کشورمان در عراق به تحصیل دانشجویان ایرانی در عراق و تبادل هیأت‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس امضای سند یادداشت تفاهم بین دو کشور، این همکاری ها طی سه سال گذشته به بیش از ۱۰۰ فعالیت فرهنگی و هنری بوده است.

وی همچنین تبادل دانشجو و هیأت‌های دانشجویی و مشارکت در نشست‌ها و مناظرات علمی و همچنین شرکت در جشنواره‌ها و ایجاد ارتباط بین اساتید دانشگاهی در سطح دو کشور را از جمله نکات مهم و پر اهمیت در توسعه روابط علمی و فرهنگی دو کشور دوست و همسایه دانست.

در ادامه حجت‌الاسلام رستمی ضمن قدردانی و تشکر از رایزن فرهنگی که در روز عید سعید قربان نسبت به برگزاری این جلسه اهتمام جدی داشته است، گفت: یکی از نکات بسیار مهم برای ما ایجاد ارتباط بین قشر فرهیخته علمی و نخبه دو کشور است چرا که جوانان، این قشر فرهیخته به نوعی تاثیرگذاران اصلی در دیگر فعالیت‌های فرهنگی، علمی، اقتصادی و سیاسی بوده و نقش مهمی در این مولفه‌ها ایجاد می‌کنند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه‌های سراسر کشور، سفر گروه‌های دانشجویی به عتبات عالیات را از نکات مهم دانست و گفت: امیدواریم علاوه بر حضور دانشجویان در این سفر معنوی، بازدیدهای علمی و دانشگاهی نیز در برنامه سفر آنها قرار گیرد تا از نزدیک شاهد پیشرفت‌ها و فعالیت‌های علمی و آکادمیک دو کشور با تکیه بر نسل جوان باشیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : توسعه همکاری     |     عراق     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi