کد خبر : ۵۳۷۶۵۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸
جشن میلاد امام رضا(ع) در بنگلادش

مقیم/به همت رایزنی فرهنگی ایران در بنگلادش و با مشارکت بنیاد اهل بیت(ع)، جشن میلاد امام رضا(ع) در موزه ملی بنگلادش برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، حجت‌الاسلام عبدالقدوس، از روحانیون بنگلادش در سخنانی در این مراسم، به بیان زندگینامه امام رضا(ع) و امامت ایشان پرداخت.

وی با اشاره به القاب و صفات امام رضا(ع) و حکایاتی از زندگانی ایشان، بر این نکته تأکید کرد که سرتاسر زندگی امام رضا(ع) حاوی معارف و اندیشه‌های عمیقی است که باید از آن درس بگیریم.

سید محمد مهدی حسینی‌فائق، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در بنگلادش اظهار کرد: مقصود از برگزاری این مراسم، صرفاً بزرگداشت شخصیت‌های با عظمت در تاریخ اسلام نیست، بلکه هدف مهمتری در نظر داریم و آن این است که باید از زندگانی بزرگان خاندان اهل بیت(ع) الگوبرداری کنیم و به تناسب زمان و مکان آن الگوها را در زندگانی خود پیاده کنیم.

سخنران بعدی، غوث قادری، استاد بخش زبان انگلیسی دانشگاه داکا بود که به جایگاه امام رضا(ع) در میان متصوفه و احترام ویژه فرق و مذاهب به ایشان اشاره کرد.

وی با تأکید بر ضرورت گفت‌وگو میان فرق مختلف اسلامی، شخصیت‌هایی نظیر امام رضا(ع) را نقاط مشترک و وحدت آفرین دانست.

حجج‌ اسلام آفتاب نقوی و مشایخی، از روحانیون بنگلادش نیز در سخنان خود، مطالبی در باره صفات امام رضا(ع) و عدم تسلیم ایشان در مقابل دستگاه جور و ظلم مأمون بیان کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جشن میلاد امام رضا (ع)     |     بنگلادش     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi