کد خبر : ۵۳۷۶۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸
استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی برای افزایش تعامل بین قزاقستان و ایران

مقیم/کورمان بیک ژوماقالی تبادل هیأت‌های رسانه‌ای را امری ضروری قزاقستان و ایران دانست و بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری برای افزایش تعامل بین دو کشور تأکید کرد.

 

به گزارش مقیم، علی کبریایی‌زاده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان (20 تیرماه) با کورمان بیک ژوماقالی، معاون اول سازمان رادیو و تلویزیون قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

کبریایی‌زاده در سخنانی در این دیدار، با توجه به اشتراکات دینی، تمدنی و فرهنگی دو کشور گفت: مهمترین رسالت مشترک ما به عنوان یک نهاد فرهنگی و شما به عنوان رسانه قطعا این است که به ارتقا دانسته‌های مردم بپردازیم و ظرفیت‌های فرهنگی، علمی و هنری دو کشور را معرفی کنیم.

رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان، همچنین به ویژگی‌های فیلم‌های ایرانی اشاره کرد و گفت: سنت‌های فرهنگی و اجتماعی مشترک ایران و قزاقستان موجب شده فیلم‌های ایرانی در قزاقستان با اقبال مواجه باشند.

وی ادامه داد: از این جهت، رایزنی فرهنگی ایران در زمینه دوبله و پخش فیلم‌های سینمایی و مستند تولید جمهوری اسلامی ایران و همچنین، در تهیه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با موضوع «ایران» اعلام آمادگی می‌کند.

کورمان بیک ژوماقالی نیز در این دیدار، نمونه‌هایی از همکاری‌های ثمربخش دو کشور را برشمرد و از همکاری با رایزنی فرهنگی ایران در زمینه دوبله و پخش فیلم‌های ایرانی استقبال کرد.

وی تبادل هیأت‌های رسانه‌ای را امری ضروری میان دو کشور دانست و گفت: این امر باعث می‌شود بدون واسطه از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری یکدیگر اطلاع حاصل کنیم و بر همین اساس اطلاعات دست اول و دقیقی را در اختیار جامعه قرار دهیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سازمان رادیو و تلویزیون     |     قزاقستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi