کد خبر : ۵۳۷۶۴۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸
دوره جدید آموزش زبان فارسی در دمشق آغاز شد

مقیم/دوره تابستانه آموزش زبان فارسی در مرکز مطالعات ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی ایران در دمشق آغاز شد.

 

به گزارش مقیم، مراسم افتتاحیه دوره تابستانه آموزش زبان فارسی (22 تیرماه) شامل سطوح مختلف نوآموز، مقدماتی 1، پیش میانی 2، میانی و ماهر (1) با حضور ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی کشورمان، فارسی‌آموزان و مدرسین زبان فارسی در مرکز مطالعات ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی ایران در دمشق برگزار شد.

فراس حلباوی، مدرس زبان فارسی رایزنی فرهنگی کشورمان و دانشگاه دمشق که مدیریت جلسه را بر عهده داشت، توضیحاتی در مورد دوره‌های آموزش زبان فارسی و ویژگی‌های فراگیری زبان فارسی ارایه داد.

صالحی‌نیا در سخنانی در این مراسم، به روند آموزشی و وظایفی رایزنی فرهنگی ایران در دمشق اشاره کرد و گفت: در گذشته بسیاری از منابع علمی و فرهنگی تمدن اسلامی توسط دانشمندان ایرانی و به زبان فارسی نوشته شده است. همچنین، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و رشد علمی و فناوری ایران، منابع علمی متعددی توسط دانشمندان ایرانی به فارسی نوشته خواهد شد.

رایزن فرهنگی ایران در دمشق افزود: زبان فارسی در دنیا به زبان شعر و ادب و عرفان شناخته می‌شود و دیوان‌های اشعار بزرگترین شعرای ایران که معروفیت جهانی دارند با مضامین اخلاقی و عرفانی و نیز منابع دانشمندان ایرانی در فروع مختلف علوم انسانی به زبان فارسی است.

در ادامه این مراسم، گواهینامه فارغ‌التحصیلی 5 نفر از فارسی‌آموزان همراه با هدایا اهدا شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رایزنی فرهنگی     |     ایران     |     سوریه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi