کد خبر : ۵۳۷۶۲۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸
امارات و چالش خروج از یمن زیر ذره بین پرس تی وی

مقیم/تصمیم امارات برای خروج از یمن و اهداف این کشور از این تصمیم در برنامه این هفته مستند «۱۰ دقیقه» (۱۰ minutes) مورد واکاوی قرار می گیرد.

 

به گزارش مقیم، این برنامه ضمن اشاره به ادعای امارات مبنی بر خروج از یمن با انگیزه کمک به صلح در این منطقه، اهداف سیاسی، اقتصادی و نظامی امارات از اتخاذ این تصمیم را مورد بررسی قرار می دهد که از آن جمله می توان به عدم صرفه اقتصادی ادامه جنگ برای امارات، افزایش قدرت حوثی ها در یمن و حملات متعدد آنها به عربستان و عدم صرفه اقتصادی به لحاظ هزینه های بالای خرید سلاح ها و تجهیزات جنگی اشاره کرد.

این برنامه در ادامه به مروری بر علاقه همیشگی امارات در جهت حفظ وجهه بین المللی به منظور جذب سرمایه گذاری های خارجی پرداخته و تلاش این کشور برای خروج هر چه سریع تر از یمن به منظور حفظ و جذب سرمایه های خارجی برای توسعه اقتصادی بیشتر را مورد بررسی قرار می دهد.

مستند «10 دقیقه» به تهیه کنندگی مهدی عرب، یکشنبه 23 تیر ماه ساعت 15:20 از شبکه پرس تی وی پخش می شود و تکرار آن دوشنبه ساعت 21:15 ، چهارشنبه ساعت 03:15 ، پنجشنبه ساعت 09:15 ، جمعه ساعت 08:00 و شنبه ساعت 17:15 روی آنتن خواهد رفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پرس تی وی     |     چالش     |     امارات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi