کد خبر : ۵۳۷۵۷۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸
رشد همپای دیپلماسی رسانه ای و دیپلماسی خارجی و دفاعی با حمایت از شبکه های برون مرزی صداوسیما محقق می شود

مقیم/عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از شبکه های برون مرزی صدا و سیما بازدید کرد و از نزدیک در جریان تولید و پخش رسانه های برون مرزی قرار گرفت. او در این بازدید بر لزوم حمایت از شبکه های برون مرزی صداوسیما به منظور تحقق همپایی رشد دیپلماسی رسانه ای با دیپلماسی خارجی و دفاعی تاکید کرد.

 

 

به گزارش مقیم، مصطفی کواکبیان ضمن بازدید از بخش های مختلف تحریریه، استودیو ی خبر پرس تی وی و دیگر شبکه های مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی صدا و سیما با پیمان جبلی معاون برون مرزی و رئیس شبکه پرس تی وی، دیدار و گفت و گو کرد و از نزدیک با فرآیند تولید برنامه و اخبار در شبکه های برون مرزی آشنا شد.

کواکبیان ضمن مهم شمردن فعالیت رسانه ای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل گفت: خوشحالم فرصتی دست داد تا از نزدیک با شبکه های برون مرزی آشنا شوم . حقیقتاً کار وسیعی در این شبکه ها انجام می شود و ما در مجلس باید از این فعالیت ها حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه دیپلماسی رسانه ای جمهوری اسلامی در کنار سایر جنبه ها نیاز به تقویت دارد، افزود: فکر می کنم در این زمینه  دیگر شبکه های بین المللی دست بالاتری دارند و هزینه های هنگفتی برای بودجه آنها منظور می شود و لازم است ما نیز  شبکه های برون مرزی صداوسیما را تقویت کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: در رابطه با صدا و سیما معتقد هستم که باید فعالیت های جدی تری را در حوزه برون مرزی داشته باشیم و برون داد این دستاوردها به اطلاع عموم برسد  که در این صورت فکر می کنم همه از این بخش مهم صداوسیما(معاونت برون مرزی و شبکه های آن) حمایت کنند.

کواکبیان بر حمایت نمایندگان مجلس از فعالیت شبکه های برون مرزی تاکید و بیان کرد: دیپلماسی رسانه ای باید همپای بنیه دفاعی و دیپلماسی خارجی تقویت شود .در حال حاضر با توجه قابلیت های موجود تلاش چشمگیری  در شبکه های برون مرزی رسانه ملی انجام می شود اما این مطلوب ما نیست و باید بیش از اینها فعالیت شود.

وی خاطر نشان کرد: باید کاری کنیم تا تحقق اهداف سند چشم انداز که تا 1404 کشور نخست منطقه و کشور دهم دنیا را متصور است، دیپلماسی رسانه ای پا به پای دیگر پیشرفت ها تقویت شود و اهداف سند چشم انداز توسعه را محقق کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پرس تی وی     |     برون مرزی     |     مصطفی کواکبیان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi