کد خبر : ۵۳۷۵۶۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به بحث آسیب‌های اجتماعی با نگاه جهادی وارد می‌شود

مقیم/مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در وضعیت فعلی آسیب‌های اجتماعی بایستی با یک نگاه جهادی وارد شویم و به رفع این معضلات کمک کنیم تا یک الگوی ماندگار شکل بگیرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام سعید کرمی مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در جلسه تشریح و تبیین طرح ملی کمیته کنترل و کاهش طلاق گفت: یکی از موضوعاتی که غالباً در صدر توجه و یکی از آسیب‌های جدی اجتماعی است، بحث طلاق و تاخیر در ازدواج است.

وی گفت: امروزه میل به ازدواج در جوانان کاهش یافته و آمار طلاق روز به روز بیشتر می‌شود. متأثر از این دغدغه شورای عالی انقلاب فرهنگی مأمور به تنظیم یک برنامه ملی برای کاهش طلاق شد که این برنامه تصویب و عملیاتی شد.

کرمی تاکید کرد: برای هر دستگاهی که در این برنامه مسئولیت دارد نقش و وظایفی تعیین شده است و کمیته‌ای هم برای پیگیری و اجرای برنامه‌ای ملی تحت عنوان «کمیته ملی کنترل و کاهش طلاق» در شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت و یکی از مهمترین برنامه‌های این کمیته، الزامی کردن آموزش‌های ضمن عقد یا قبل از عقد بود.

حجت‌الاسلام سعید کرمی بیان کرد: آنچه که در برنامه کنترل و کاهش طلاق مصوب شده، ۶ ساعت برنامه آموزشی غیر از بحث زناشویی است. اخلاق، احکام، حقوق، روانشناسی و مشاوره سرفصل‌هایی هستند که مصوب شده است که در بدو آغاز زندگی و لحظه عقد به زوجین آموزش داده شود.

کرمی گفت: می‌توان گفت تنها نهاد است که به جهت دارا بودن عقبه محتوایی و نیروی انسانی کارآمد در استان‌ها، می‌تواند این کار را به بهترین وجه انجام دهد.

مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در هر استان دانشگاه‌های علوم پزشکی متولی آموزش زوجین هستند و دیگر در این بحث با دستگاه‌های مختلف روبه‌رو نیستیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وی تاکید کرد؛ حقیقتاً اگر روحانیت و نهاد وارد کار نشوند، اتفاقات ناخوشایندی در این عرصه روی خواهد داد. به همین منظور نهاد رهبری در دانشگاه‌ها وارد کار شده است و تفاهم‌نامه چهار جانبه‌ای بین نهاد، وزارت کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کاهش طلاق     |     نهاد رهبری     |     حجت‌الاسلام سعید کرمی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi