کد خبر : ۵۳۷۵۵۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
آژانس اتمی ساعاتی پیش غنی‌سازی ۴.۵ درصد را تائید کرد

مقیم/سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: سطح غنی‌سازی ما به ۴.۵ درصد رسیده است و امروز هم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از چند نمونه برداری، این مساله را تائید کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی عصر امروز (چهارشنبه) در نشست شواری عالی استان‌ها اظهار کرد: ما تا ساعت ۲۴ روز ۱۶ تیرماه به اروپایی‌ها فرصت دادیم و سپس اقدامات خود در افزایش سطح غنی‌سازی را آغاز کردیم.

وی افزود: فردای ۱۶ تیر ماه، سطح غنی‌سازی ما به ۴.۵ درصد رسید و امروز هم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از چند نمونه برداری، این مساله را تائید کرد.

کمالوندی در ادامه با بیان اینکه ایران نباید خود را از بازار فروش آب سنگین محروم کند، تاکید کرد: ما چند وقت پیش مقداری آب سنگین صادر و بازارهایی را پیدا کردیم و آن را به ماده با ارزش دیگری تبدیل و صادر کردیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ایران مسیر درستی را پیش گرفت و اگر این صبر یکساله نبود ما هم در داخل و هم در خارج از کشور مشکل داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها در بیرون رفتن از برجام محاسباتی داشتند که کاملاً اشتباه بود، خاطرنشان کرد: ایران مسیر درستی را پیش گرفت و اگر این صبر یک ساله نبود ما هم در داخل و هم در خارج از کشور مشکل داشتیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi