کد خبر : ۵۳۷۰۸۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸
توسعه آموزش زبان فارسی در بنگلادش

مقیم/رییس مؤسسه زبان‌های نوین بنگلادش در دیدار با سرپرست رایزنی فرهنگی ایران بر احیا و توسعه آموزش زبان فارسی تأکید کرد.

 

به گزارش مقیم، سید محمدمهدی حسینی‌فائق، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در داکا ضمن حضور در مؤسسه زبان‌های نوین بنگلادش، با شیشیر باتارجا، رییس این مؤسسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

شیشیر باتارجا با اشاره به ظرفیت‌های ویژه ایران در زمینه‌های مختلف، بر ضرورت گسترش آموزش زبان فارسی در بنگلادش تأکید کرد و گفت: زبان فارسی در مؤسسه زبان‌های نوین برای مدت بسیار طولانی تدریس می‌شود و یکی از دپارتمان‌های با سابقه است. بسیاری از اساتید فارسی و اساتید دانشگاه، دوره‌ای از آموزش زبان فارسی را در این مؤسسه گذارنده‌اند.

وی آموزش زبان را یکی از ابزارهای قدرت نرم دانست که در صورت فراهم بودن سایر مشابهت‌های فرهنگی می‌تواند ابزاری بسیار تأثیرگذار باشد.

رییس مؤسسه زبان‌های نوین داکا خواستار توسعه آموزش زبان فارسی، سفر اساتید و زبان‌آموزان بنگلادش به ایران برای استفاده از فرصت مطالعاتی و تجهیز کتابخانه این مؤسسه شد.

سرپرست رایزنی فرهنگی ایران همچنین در این دیدار، افزود: دو ملت ایران و بنگلادش، همسانی‌های فرهنگی بسیار زیادی دارند و مرزهای سیاسی و فاصله جغرافیایی در دوره‌ای بسیار طولانی نتوانسته دو ملت را از هم جدا کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آموزش زبان فارسي     |     بنگلادش     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi