کد خبر : ۵۳۷۰۸۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸
ایران در دفاع از آب و خاک خود قاطعانه عمل می‌کند

مقیم/معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در دفاع از آب و خاک خود قاطعانه عمل می‌کند و لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، در پی ورود غیرقانونی یک فروند پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران که با برخورد سریع نیروی ضدهوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در تماس فوری با سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا، اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به دولت آمریکا به خاطر تعرض به حریم هوایی کشورمان را به وی ابلاغ کرد و گفت: مدارک انکارناپذیری مبنی بر حضور این پهباد در فضای ایران وجود دارد و حتی قطعاتی از لاشه این پهباد در آب‌های سرزمینی ایران به دست آمده است.

عراقچی همچنین با اشاره به اینکه این اقدام نیروهای آمریکایی اولین بار نبوده و چند بار پیش از نیز اتفاق افتاده است خواهان احترام نیروهای آمریکایی به حریم هوایی و دریایی ایران و رعایت کامل مقررات بین المللی گردید.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید دوباره بر اینکه ایران خواهان جنگ و درگیری در منطقه خلیج فارس نیست، نسبت به هر گونه اقدام نسنجیده نیروهای آمریکایی در منطقه هشدار داد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در دفاع از آب و خاک خود قاطعانه عمل می‌کند و لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.

سفیر سوئیس هم گفت: مراتب را بلافاصله به دولت آمریکا منتقل خواهد کرد.

از سفیر سوئیس همچنین خواسته شد تا  با حضور در وزارت امور خارجه در جریان جزئیات بیشتر این حادثه قرار گیرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پهپاد     |     سفیر سوئیس     |     سید عباس عراقچی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi