کد خبر : ۵۳۶۹۸۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
انتقال ارزان کالا و مسافر با بهره برداری از کریدور ریلی شمال-جنوب

مقیم/وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه گفت: در نتیجه شکل گیری و بهره برداری از کریدور ریلی شمال - جنوب انتقال کالا و مسافر ارزان تر انجام می‌شود.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، سرگی چباتاریف وزیر ناحیه فدرال قفقاز شمالی روسیه (روز ۲۶ خرداد) در مراسم دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی گفت: باید ارتباط زمینی و دریایی بین ایران و روسیه بیش از پیش تقویت شود که ایجاد کریدور شرق و غرب در راستای تحقق این هدف نقش بسزایی داشته و همان کریدوری است که از طریق جمهوری آذربایجان و قفقاز شمالی عبور کرده و با کمک کردن با تبادل کالای بین المللی باعث می‌شود ارتباطات مختلف در این حوزه بین کشورهای قرار گرفته در مسیر این کریدور تسهیل شود.

وی ادامه داد: ایجاد کریدور ریلی حمل و نقل شمال و جنوب که بین ایران و روسیه شکل گرفته و از آذربایجان عبور می کند، اهمیت بالایی برای جامعه جهانی دارد چرا که در نتیجه شکل گیری آن انتقال کالا و مسافر ارزان تر انجام می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به سابقه تاریخی ارتباط بین ایران و روسیه اظهار داشت: در تلاشیم تا اعتماد بین دو کشور در راستای توسعه ارتباطات اجتماعی و فرهنگی بیش از گذشته افزایش یابد و قفقاز شمالی در این زمینه می تواند نقش پررنگی بین ایران و روسیه ایفا کند. در همین راستا قراردادی بین دانشگاه علامه طباطبایی ایران و قفقاز شمالی امضا شد که بر اساس آن یک رشته کارشناسی ارشد بین دو دانشگاه تاسیس شده و کارشناسان روسیه در خصوص شناخت بیشتر از ایران آموزش می بینند.

چباتاریف با اشاره به اینکه دولت روسیه چند ماه پیش یک استراتژی توسعه گردشگری در قفقاز تصویب کرد، ادامه داد: در تلاشیم تا با استفاده از این استراتژی گردشگری خود در دریای خزر با ایران و کشورهای حوزه دریای خزر را افزایش دهیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قفقاز شمالی     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi