کد خبر : ۵۳۶۹۱۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
لزوم انتصاب ۳۰ درصدی بانوان در دهیاری های کشور

مقیم/معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر لزوم انتصاب ۳۰ درصدی بانوان در دهیاری های کشور تاکید کرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، معصومه ابتکار پیش از ظهر چهارشنبه در نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور طی سخنانی با اشاره به فشارها تحمیل شده آمریکا به کشورمان گفت: امروز جنگ روانی ایجاد شده دولت مستکبر آمریکا با هدف خسته و ناامید کردن مردم انجام می شود.

وی توسعه روستایی و ایجاد امید در آنها را یکی از راه های جلوگیری از تحقق توطئه های دشمنان دانست و افزود: باید با ایجاد جاذبه های لازم برای ماندگار سازی روستاییان تلاش کرد، چرا که روستاییان جمعیت مولد کشور هستند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور سپس عدالت جنسیتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تمامی مدیران باید بر حسب دستور و ابلاغ رئیس جمهور برای تحقق آن اقدام کنند و در همین زمینه رئیس جمهور دستور لازم را برای به کارگیری زنان در ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی صادر کرده است و بر همین اساس انتظار می‌رود در انتصاب دهیاری‌ها و اعضای شوراهای روستاها نیز این موضوع ۳۰ درصد مدنظر قرار گیرد و محقق شود.

ابتکار سپس با بیان اینکه تعداد زنان بی سواد در سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب ۳۸ درصد بود، گفت: این میزان اکنون به ۴ درصد رسیده است و دولت به شدت پیگیر تحصیل تمامی دختران واجب التعلیم است و هماهنگی‌هایی با نهضت سوادآموزی برای آموزش زنان به خصوص در سطح روستاها انجام شده است و با جدیت دنبال می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اشتغال زنان     |     معصومه ابتکار     |     دولت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi