کد خبر : ۵۳۶۹۰۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: حمایت صندوق نوآوری از دریافت خدمات مالکیت فکری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

مقیم/رویداد نوآورانه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی که دومین دوره از سلسله رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه و نوآورانه شهرداری تهران است، روز سه‌شنبه به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری شهرداری تهران با موضوع آتش نشانی و خدمات ایمنی برگزار شد.


به گزارش مقیم به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در این نشست که در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری(اینوتکس) در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی به ارائه توضیحاتی پیرامون خدمات صندوق پرداخت و گفت: خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به سه دسته کلی تسهیلات، سرمایه گذاری و توانمندسازی تقسیم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این صندوق مهمترین نهاد تامین مالی طرح‌های نوآوری و فناوری در کشور است که فعالیت جدی خود را از سال ۹۲ شروع کرده است، تصریح کرد: خدمات صندوق در حوزه تسهیلات با نرخ کم‌بهره است که بخشی از آن از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری و بخشی نیز از طریق سیستم بانکی اعطا می‌شود.
شاوردی افزود: تسهیلاتی که صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌ها اعطا می‌کند بر اساس دوره عمر شرکت‌ها و نوع طرحی که آنها به صندوق ارائه می‌دهند شامل مجموعه اقداماتی است که برای تأمین منابع مالی یا ضمانتی مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان صورت می‌‌پذیرد.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه در رابطه با خدمات این صندوق به شرکت‌‎های فناور در حوزه سرمایه‌گذاری نیز عنوان کرد: صندوق دو دسته خدمت مهم دارد که یکی سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها و طرح‌های فناورانه و دیگری ایجاد و مشارکت در طرح‌های مشترک است که در این زمینه قرار است همکاری‌هایی با شهرداری تهران داشته باشیم.
شاوردی با اشاره به خدمات ارائه شده در بخش توانمندی نیز اظهار داشت: یکی از این خدمات، ارائه آموزش در دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت است. بخش دیگر ارائه مشاوره است که خدماتی شامل مشاوره بیمه، مالی و مدیریت نوآوری است.
وی به خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در بحث اخذ استانداردها و مجوزهای لازم توسط شرکت‌های دانش‌بنیان نیز اشاره کرد و گفت: حمایت از دریافت خدمات مالکیت فکری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از خدمات جدید توانمندسازی در سال ۹۸ است و مربوط به حمایت از ثبت پتنت و نشان تجاری و طرح صنعتی در داخل و خارج از کشور است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی برگزاری رویدادها و شبکه‌سازی را از دیگر خدمات این صندوق عنوان کرد و گفت: برگزاری رویدادهای تبادل فناوری با همکاری سازمان‌های مختلف در دستور کار قرار دارد و در بحث شبکه‌سازی نیز نشست‌های انتقال تجربه بین شرکت‌های دانش بنیان برگزار می‌شود.
شاوردی به خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان در حوزه بازاریابی و توسعه بازار نیز اشاره کرد و گفت: صندوق به دنبال حمایت موثر از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است. در مقوله رتبه‌بندی و جوایز نیز مشاوران ما در کنار شرکت‌ها هستند و ضمن احصای مشکلات آنها، راهکارهایی برای بهبود وضعیت به شرکت‌ها ارائه می‌‌دهند.
به گفته وی، تامین فضای استقرار برای شرکت‌های دانش بنیان و نیز تامین فضای برگزاری رویدادهای استارت‌آپی از دیگر خدمات صندوق‌ نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های فعال در عرصه فناوری است.
در ادامه این مراسم مهدی داوری دولت‌آبادی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در سخنانی تاکید کرد که تهران شهر ایمنی نیست و ضریب ایمنی این شهر در حوادثی مانند آتش سوزی پایین است.
همچنین محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از دیگر سخنرانان این مراسم بود که اجرای پروژه‌های آزمایشی شهر هوشمند در مناطق مختلف تهران و توسعه مناطق و محله‌های هوشمند را از فعالیت‌های این سازمان در راستای هوشمندسازی شهر تهران برشمرد.
وی ادامه داد: در این راستا برنامه‌ریزی‌های اولیه برای مشارکت‌های عمومی و خصوصی در این بخش صورت گرفته است و ساختمان‌های منتخب شهرداری و برخی از ساختمان‌های بالای ۱۰ طبقه شهری به سامانه‌های پایش هوشمند وضعیت ایمنی و واکنش سریع متصل شده‌اند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : توانمندسازی     |     نمایشگاه بین‌المللی     |     شرکت های دانش بنیان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi