کد خبر : ۵۳۶۶۲۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
سفیر ایران در کلمبیا: دعوت ترامپ به مذاکره یک فریب است

مقیم/سفیر ایران در کلمبیا در مصاحبه با روزنامه «ال اسپکتادور» El Espectador درباره بحران دیپلماتیک میان ایران و آمریکا گفت: تا زمانی که ترامپ بلوغ و پختگی از خود نشان ندهد، مذاکره با آمریکا غیرممکن است.

 

به گزارش مقیم به نقل از پارس تودی، «محمدعلی ضیایی» سفیر ایران در کلمبیا در مصاحبه با این روزنامه که روز شنبه متن آن منتشر شد با اشاره به درخواست رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران، خاطرنشان کرد: دعوت ایران به گفت‌وگو یک فریب است و «دونالد ترامپ» با خروج از توافق برجام نشان داد که در جست‌وجوی میز مذاکره نیست بلکه به دنبال یک نمایش برای مبارزات انتخاباتی خود است. 

ضیایی همچنین با اشاره به تحریم‌های غیرقانونی آمریکا ضد ایران، افزود: آمریکا با استفاده از ظرفیت‌های خود می‌خواهد کشورهای دیگر را به همراهی با خود در این تحریم‌ها وادار کند که این اقدام، دخالت آشکار در امور داخلی یک کشور است و با منشور سازمان ملل مغایرت دارد.

همچنین سفیر ایران در کلمبیا درباره اوضاع داخلی ونزوئلا با بیان اینکه دخالت کشورهای خارجی در امور این کشور سودمند نبوده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است آنچه در ونزوئلا در حال رخ دادن است یک مسئله داخلی است و به همین دلیل باید توسط مردم این کشور حل و فصل شود.

ضیایی با بیان اینکه این کشور، دولت و رئیس جمهور منتخب خود را دارد، افزود: به رسمیت شناختن گروه دیگری به عنوان دولت انتقالی، خارج از قوانین و حقوق بین‌الملل است و این روش کمکی به حل مسائل و بحران ونزوئلا نمی‌کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دعوت به مذاکره     |     محمدعلی ضیایی     |     فریب     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi