کد خبر : ۵۳۶۵۴۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
نشست «سینمای ایران» در استانبول

مقیم/در دیدار ایلوم، پژوهشگر سینمای ترکیه با مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان بر ضرورت برگزاری نشست «سینمای ایران» در استانبول و پخش مستند چهل سال سینمای ایران تأکید شد.

به گزارش مقیم، رضا ایلوم، پژوهشگر سینما و نویسنده کتاب «سینمای ایران» و مهمان سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر پس از سفر به جمهوری اسلامی ایران و شرکت در این جشنواره با حضور در وابستگی فرهنگی ایران در استانبول با کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

این پژوهشگر سینما با اشاره به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در حوزه فیلم و سینما گفت: در این جشنواره فیلم های خوبی را از سینمای ایران و جهان تماشا کردم و به عنوان مهمان جشنواره در سه کنفرانس و نشست در مراکز سینمایی و دانشگاهی ایران سخنرانی داشتم.

وی افزود: در حاشیه این جشنواره نیز با مدیران سینمای تجربه و هنر ایران، توافقاتی برای همکاری متقابل انجام شد.

مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول در سخنانی، حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر به عنوان مهمترین رویداد سینمای ایران را فرصتی جهت آشنایی بیشتر اهالی سینما با سینمای ایران دانست و به جایگاه و ظرفیت سینمای ایران در زمینه توسعه روابط فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه اشاره کرد.

برگزاری نشستی با موضوع «سینمای ایران» برای دانشجویان و فارسی‌آموزان مرکز آموزش زبان فارسی در استانبول و پخش مستند چهل سال سینمای ایران دوبله شده به زبان ترکی استانبولی برای علاقه‌مندان به سینمای ایران در یکی از سالن‌های استانبول از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نشست سینمایی     |     ترکیه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi