کد خبر : ۵۳۶۵۲۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
انتظار جامعه از دانشگاه‌ها بالا رفته است

مقیم/معاون فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: جامعه از دانشگاه ها توقع دارد درقبال بودجه ای که مصرف می‌کنند، برای رفع مشکلات و آلام جامعه گام بردارند.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، علی اکبر محسنی در گردهمایی بزرگ انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه رازی، به تغییر نگاه و انتظارات از دانشگاه‌ها طی یک دهه گذشته اشاره کرد و گفت: در دهه‌های گذشته انتظاری که از دانشگاه‌ها می‌رفت، آموزش و تربیت متخصص برای سازمان‌های دولتی و نهادهای مختلف بود. اما این رویکرد در شرایط فعلی تغییر کرده و امروزه خلاقیت، نوآوری، ابتکار و انجام فعالیت‌هایی در راستای حل بخشی از مشکلات جامعه در سطح ملی، منطقه‌ای و محلی از جمله انتظاراتی است که از دانشگاه‌ها می‌رود.

معاون فرهنگی دانشگاه رازی تاکید کرد: دانشگاه باید بتواند دانش و تخصص را با نیازهای جامعه پیوند دهد، چراکه جامعه توقع دارد دانشگاه‌ها در قبال بودجه‌ای که مصرف می‌کنند برای حل رفع مشکلات و آلام آنها گام بردارند.

وی گفت: توجه به شکاف طبقاتی، ترویج عدالت و داشتن دغدغه نجات مردم و تلاش برای آرامش آنها و تعالی حقوق شهروندی از دیگر وظایف دانشگاه‌ها به شمار می‌رود که دانشگاه‌های استان باید سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

محسنی نقش آفرینی در روند تکامل دانش، تعالی و فرهنگ را لازمه فعالیت دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی عنوان کرد و یادآورشد: انجمن‌های علمی دانشجویی در دانشگاه‌های استان جنب و جوش‌هایی در زیرپوستِ آرام این دانشگاه‌ها هستند که با توجه به وضعیت فعلی آنها آینده‌ای روشن و تکاملی را برایشان نوید می‌دهیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انجمن های علمی دانشجویان     |     علی اکبر محسنی     |     دانشگاه رازی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi