کد خبر : ۵۳۶۵۱۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
برگزاری هرگونه آزمون در مدارس ممنوع است

مقیم/وزیر آموزش و پرورش گفت: اوایل آبان ماه سال ۹۷ برگزاری هرگونه آزمون در مدارس را ممنوع کردیم.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، در جلسه  روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال فاطمه ذوالقدر از وزیر آموزش و پرورش در مورد رشد بی رویه آموزشگاه‌های دانشگاه‌ها و کتاب‌های کمک آموزشی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در ابتدای جلسه، تصریح کرد: در اوایل سال ۹۷ کارگروهی برای آسیب شناسی وضعیت کتب کمک درسی آموزشی و آموزشگاه‌های علمی تشکیل شد. در ابتدا مستندات هر یک از مجوزها، فرآیندها و انطباق آن با قوانین و مقررات را مورد بررسی قرار داد.

وی با تأکید بر لزوم گفتمان سازی در سطح جامعه برای حذف آموزشگاه‌های علمی آزاد و کتاب‌های کمک آموزشی، گفت: یکی از مشکلات ما جامعه است؛ جامعه از این روش غلط کوتاه نمی‌آید و همواره از این روش استقبال می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در آبان سال ۹۷ بخشنامه تعارض منافع ابلاغ شد، افزود: بر اساس آن مدیران و مشاوران وزارتخانه و مدیران مدارس اجازه تجویز کتب کمک درسی آموزشی و تدریس آنها را ندارند. ادارات آموزش و پرورش نیز مکلف به نظارت مستمر بر این موضوع شدند و اعلام شد اگر تخلفی در این زمینه مشاهده شود در هیئت تخلفات اداری بررسی خواهد شد.

بطحائی یادآور شد: اوایل آبان ماه سال ۹۷ برگزاری هر گونه آزمون در مدارس را ممنوع کردیم.

وی با تأکید بر اینکه تبلیغات گسترده در صدا و سیما و سایر رسانه‌ها اقبال مردم به کتاب‌های کمک درسی و آموزشگاه‌ها را تشدید کرده است، گفت: با آقای علی عسگری درباره کاهش حجم تبلیغاتی تلویزیونی صحبت داشتم و سه نامه به او ارسال کردم و تأکید کردم که این حجم از تبلیغات برخلاف مشی تربیتی وزارت آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نامه لاریجانی به مقام رهبری در این خصوص، تأکید کرد: صدا و سیما بالاخره اعلام کرد ۵۰ درصد تبلیغاتش را در مورد کتاب‌های کمک درسی کاهش داده است.

بطحائی تصریح کرد: کارگروه مذکور نیز جلسات مستمری برای برخورد با متخلفان دارد.

وی افزود: حجم فعالیت این آموزشگاه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته و امیدوارم با حذف کنکور و یا متعادل شدن آزمون‌های مراکز آموزش عالی بتوانیم شاهد حذف این شیوه باشیم.

وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتقادات نماینده مردم تهران در مورد موافقت وزارت آموزش و پرورش با چاپ کتاب‌های کمک آموزشی گفت: مجوز چاپ این کتب از وزارت ارشاد ارسال می‌شود.

بطحائی در خصوص فهرست کتاب‌های رشد نیز اظهار داشت: ۷ سال پیش برای استاندارد سازی کتاب‌های کمک آموزشی فهرست رشد ایجاد شد تا کتاب‌های معتبر در این فهرست قرار گیرند.

وی خطاب به نمایندگان تصریح کرد: خانواده‌ها به ما می‌گویند بچه‌های ما را برای کنکور آماده کنید و تست زنی به آنها یاد بدهید. همچنین در مدارس ابتدایی استفاده از هر گونه آزمون و کتب کمک آموزشی را ممنوع کردیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد بحطایی     |     سیده فاطمه ذوالقدر     |     آموزش و پرورش     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi