کد خبر : ۵۳۶۴۶۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
سومین همایش " پیوندهای زبانی و ادبی ایران و ترکیه " در دانشگاه استانبول

مقیم/کوروش مقتدری وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول به منظور توسعه همکاریهای علمی و فرهنگی با محمود آک رییس این دانشگاه درخصوص سومین همایش " پیوندهای زبانی و ادبی ایران و ترکیه " در دانشگاه استانبول دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش مقیم ،در این دیدار  که علی گوزل یوز رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول نیز  حضور داشتند  ، ابتدا محمود آک رییس دانشگاه استانبول  در خصوص فعالیتها و جایگاه دانشگاه استانبول در میان دانشگاه های ترکیه گفت : دانشجویان این دانشگاه از برترین و برگزیده ترین دانشجویان ترکیه هستند که تعدادی از آنان  رشته های علوم انسانی و  ادبیات را  برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. فعالیت های فرهنگی از پایداری و ماندگاری  بیشتری برخوردار است. آماده توسعه همکاریهای دانشگاهی و فرهنگی با کشور دوست و همسایه ایران هستیم .

در ادامه این دیدار  کوروش مقتدری وابسته فرهنگی  کشورمان ،ضمن تشکر از همکاری های این دانشگاه  با وابستگی فرهنگی گفت :  همکاری های مشترک بین دانشگاه  استانبول با دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران و  وابستگی فرهنگی ارزشمند است ، وابستگی فرهنگی با دانشکده ادبیات و گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول همکاریها و فعالیتهای مشترک فرهنگی و ادبی داشته ودارد ،  امیدواریم  این همکاریها هرچه بیشتر توسعه یابد.

گفتنی است در این دیدار طرفین پیشنهاد برگزاری سومین همایش " پیوندهای زبانی و ادبی ایران  و ترکیه " در دانشگاه استانبول  ،برگزاری نمایشگاهی از آثار هنرمندان ایرانی مقیم استانبول درساختمان ریاست دانشگاه استانبول و اعزام تعدادی از دانشجویان زبان فارسی دانشگاه استانبول به یکی ازمراکز آموزش زبان فارسی دانشگاههای ایران برای شرکت در دوره دانش افزایی زبان فارسی را مورد گفتگو قرار دادند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همایش ادبی     |     ترکیه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi