کد خبر : ۵۳۶۴۵۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایران، عراق نیست امریکا اشتباه بزرگی می کند

مقیم/مدیر مسئول مجله آفریقا چاپ پاریس با اشاره به افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس و حضور جان بولتون در تیم سیاسی کاخ سفید و تاثیر نظریه های او در آغاز جنگ عراق و سرنگوی صدام، تاکید کرد که عراق نمونه خوبی برای برخورد امریکا با ایران نیست و اگر واشنگتن چنین تصوری کند، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، 'زیاد لیمام' در گفت وگو با شبکه تلویزیونی فرانس 24 گفت: با در نظر گرفتن همه مسائل و اینکه آمریکا در نظر دارد با بهانه جویی های مختلف الگوی عراق را برای ایران پیاده کند، باید گفت که نمی توان تصور کرد همین شیوه در مورد ایران نیز به نتیجه برسد؛ چرا که ایران کشوری کاملا ساختاری است و ملی گرایی خاصی در آن موج می زند که با تهدید خارجی، تقویت خواهد شد. این موضوع دستکم در چهار دهه گذشته ثابت شده است و در جنگ ایران و عراق شاهد حمایت مردم از تمامیت ارضی کشورشان بودیم.
وی در ادامه افزود: اما در مورد تحریم های آمریک، این تحریم ها کاملا غیر قانونی هستند چرا که نه در چارچوب اساسنامه سازمان ملل متحد و نه در هیچ چارچوب دیگری جای نمی گیرند. 
دولت ترامپ یک روز صنایع فولادی، یک روز نفتی و یک روز صنعت نساجی ایران را تحریم می کند. این گونه تحریم کردن به خوبی حاکی از خوی خفقان و سرکوب گری واشنگتن در قبال تهران است. آنچه که توافق هسته ای با ایران را به بن بست کشاند، نه فقط تحریم های آمریکا، بلکه سکوت و انفعال اروپا در این باره بود. 
مدیر مسئول مجله آفریقا چاپ پاریس در ادامه افزود: در واقع باید گفت که ترامپ هیچگونه ایدئولوژی ثابتی ندارد و حتی وسواس فکری شدید علیه مسلمان دارد، البته به غیر از مسلمانان عربستان سعودی. آن هم فقط به خاطر تجارت های کلانی است که با ریاض دارد به همین علت است که آنها مسلمانان خوبی هستند. 
وی تصریح کرد، از نظر من، اعزام نام هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه خلیج فارس فقط اقدامی سورئالیست (فرا واقعگرایی) است چرا که وی خواستار مذاکره با ایران است. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فرانس۲۴     |     توافق هسته ای     |     تحریم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi