کد خبر : ۵۳۶۲۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
استقبال چشمگير مردم پاكستان از نمایش فیلم‌های ایرانی

مقیم/مدیر باشگاه فیلم شورای ملی هنرهای پاكستان در دیدار سرپرست رايزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد از استقبال چشمگير مردم پاكستان از نمایش فیلم‌های ایرانی خبر داد.

 

به گزارش مقیم، محمدرضا كاكا، سرپرست رايزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در اسلام‌آباد با اعجاز گل، مدیر باشگاه فیلم شورای ملی هنرهای پاكستان و داور نتپک سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر دیدار و در خصوص گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری به ویژه تولیدات سینمایی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

كاكا با اشاره به محتوای فیلم و سینمای ایران گفت: فیلم باید دارای یک پیام جامعه‌ساز باشد. فیلم بدون پیام برای رشد و تعالی جامعه، مفید و کارساز نیست. اگر فیلم را فرصت و ابزاری برای تفریح بشماریم، باید عناصرش بر مبنای دانش و تربیت به خدمت گرفته شده باشند تا چنین سینمایی باعث تحول در رشد جامعه و فرد شود.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد با اشاره به انتخاب اعجاز گل به عنوان عضو هيأت داوری از پاکستان توسط دبيرخانه (NETPAC) انجمن بين‌المللي فيلم‌سازان جهان افزود: در سینمای ایران، اصول و ضوابط اسلامی از جمله ایجاد فضای سالم حاکم است و می‌توانيم در كنار خانواده فيلم‌های ايرانی را تماشا كنيم.

كاكا با تأکید بر تداوم همکاری مشترک سینمای ایران و پاکستان، سفر اعجاز گل به ایران را فرصتی مغتنم برشمرد تا با حضور در جمهوری اسلامی ایران و ملاقات با مسئولین مربوطه، بر اهمیت و ضرورت حضور کارگردانان و فیلم سازان ایرانی در پاکستان به منظور گسترش همکاری‌های سینمایی بیش از گذشته پرداخته شود.

تأکید بر تبادل و همكاری دوجانبه ایران و پاكستان

اعجاز گل، مدیر باشگاه فیلم شورای ملی هنرهای پاكستان ضمن تشكر از رايزنی فرهنگي ایران برای حضور در سی‌وهفتمین جشنواره بين‌المللي فيلم فجر تهران، بر ضرورت تبادل و همكاري دوجانبه در توليد و توسعه فيلم‌هاي معناگرا كه بتواند در آموزش و تربيت جامعه به ويژه نسل جوان اين كشور مؤثر باشد، تأكيد کرد.

وی در باره ویژگی‌های سینمای ایران گفت: فیلم‌های ایرانی به خاطر محتوا، تکنیک خوب مورد علاقه همگان قرار می‌گیرند و استقبال مردم پاكستان در هفته فيلم جمهوري اسلامي ايران در اسلام‌آباد كه با همكاري شوراي ملي هنرهاي پاكستان برگزار شده بود، بسیار چشمگير بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi