کد خبر : ۵۳۶۱۹۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
وزیر صنعت ایران با رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد

مقیم/رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران روز پنجشنبه و در اولین روز سفرش به جمهوری آذربایجان با 'الهام علی اف' رییس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا ، در این دیدار توسعه همکاری های تجاری و صنعتی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این دیدار همچنین بر توسعه همکاری های منطقه ای با مشارکت کشورهای دیگر متطقه و حمایت از بخش خصوصی فعال در دو کشور تاکید شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان از ارسال کمک های بشردوستانه جمهوری آذربایجان به مناطق سیلزده ایران تقدیر و بر عملیاتی کردن توافقنامه های امضا شده بین دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی ، صنعتی و سرمایه گذاری تاکید کرد.
رحمانی در این دیدار همچنین ایجاد منطقه صنعتی مشترک در مرز دو کشور را پیشنها داد که مورد استقبال رییس جمهوری آذربایجان قرار گرفت و قرار شد جزییات و شیوه های ایجاد آن در دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.
وزیر صنعت،معدن و تجارت ایران در این سفر دو روزه با 'شاهین مصطفی اف' وزیر اقتصاد ، 'ساحل بابایف' وزیر کار و تامین اجتماعی و 'صفر مهدی اف' رییس گمرک این کشور نیز دیدار خواهد کرد. 
برگزاری مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک اتوبوس سازی ایران و جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی 'حاجی قابول' در 110 کیلومتری جنوب باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و شرکت در همایش تجاری دو کشور از جمله برنامه سفر رحمانی اعلام شده است. 
وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان در جریان این سفر همچنین با جمعی از تجار ایرانی فعال در جمهوری آذربایجان در مرکز تجاری ایران در باکو دیدار خواهد کرد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مرز     |     باکو     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi