کد خبر : ۵۳۶۱۷۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
خواهان تداوم همکاری‌های فرهنگی با ایران هستیم

مقیم/رییس دانشکده فلسفه دانشگاه نایروبی در دیدار رایزن فرهنگی ایران در نایروبی گفت: خواهان تداوم همکاری‌های فرهنگی با ایران هستیم.

 

به گزارش مقیم، محمود مجلسین، رایزن فرهنگی ایران در نایروبی با رییس و اعضای هیأت علمی دانشکده فلسفه و علوم دینی دانشگاه نایروبی دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های دانشگاهی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

مجلسین با اشاره به روابط و همکاری‌های دوجانبه بین ایران و نایروبی، گفت: بنابر تحقیقات میدانی، بیش از هزار و 500 لغت فارسی در ادبیات و گویش‌های مردم کنیا رواج دارد. اگر پژوهشگران و زبان‌شناسان کنیایی به تحقیق و بررسی ریشه و تاریخچه زبان خود بپردازند، با ریشه و مشترکات فرهنگی دو کشور بیشتر آشنا خواهند شد.

رایزن فرهنگی ایران در نایروبی با ارائه نسخه‌ای از تفاهمنامه همکاری فی مابین دانشگاه نایروبی و این نمایندگی فرهنگی، اظهار کرد: بستر توسعه همکاری‌های علمی و فرهنگی بیش از پیش فراهم است.

وی آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در نایروبی را برای برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی و ایجاد اتاق ایران و تبادل هیأت‌های علمی و دانشگاهی اعلام کرد و پیشنهاد برگزاری همایش فرهنگی با عنوان «نقض حقوق بشر در سرزمین فلسطین» را همزمان با روز جهانی قدس داد.

رییس دانشکده فلسفه و علوم دینی دانشگاه نایروبی با استقبال از پیشنهاد برگزاری همایش فرهنگی، بر ضرورت تداوم همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور تأکید کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کنیا     |     رایزنی فرهنگی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi