کد خبر : ۵۳۵۹۸۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
توجه به موضوع فلسطین در دنیا، از دستاوردهای انقلاب ایران است

مقیم/سفیر ایران در روسیه گفت: احیای هویت اسلامی، از بین رفتن نظام دوقطبی و پیدایش نظام چند قطبی در دنیای امروز و توجه جهانی به موضوع فلسطین را از دستاوردهای جهانی انقلاب اسلامی ایران است.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، کنفرانس بین‌المللی چشم‌انداز دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، مقامات وزارت خارجه و آکادمی علوم روسیه، دانشمندان و اساتید مراکز علمی و دانشگاهی ایران و روسیه برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این مراسم مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه طی سخنرانی با عنوان «اهمیت بین المللی انقلاب اسلامی» به دستاوردهای جهانی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد.

وی با برشمردن خصوصیات برجسته و متمایز کننده انقلاب اسلامی در ایران، این حرکت مردمی را زمینه ساز ایجاد تحولات عمیق در ایران دانست.

سنایی انقلاب اسلامی را برآیند حرکت عدالت خواهانه ملت ایران طی صد سال گذشته دانست و آن را مرحله سوم و نهایی این حرکت پس از انقلاب مشروطه و ملی کردن صنعت نفت نامید.

سفیر ایران در روسیه احیای هویت اسلامی، از بین رفتن نظام دو قطبی و پیدایش نظام چند قطبی در دنیای امروز و توجه جهانی به موضوع فلسطین را از دیگر دستاوردهای جهانی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.

علی اکبروف معاون مؤسسه شرق شناسی روسیه نیز طی سخنانی با اشاره به مصادف شدن انقلاب اسلامی ایران با از بین رفتن نظام دو قطبی اظهار داشت: در حال حاضر نظام چند قطبی در جهان حاکم است و ایران و روسیه مخالف مداخله سایر کشورها در حق حاکمیت کشورها هستند و معتقدند باید حقوق بین الملل مبنای عمل دولت‌ها قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: ایران و روسیه بر این مبنا همکاری راهبردی خود را در خاورمیانه نشان دادند و این همکاری باعث شد تا از هرج و مرج در خاورمیانه جلوگیری شود.

این کنفرانس یک روزه در قالب سه پنل مجزا با موضوعات «ابعاد بین المللی انقلاب اسلامی»، «جایگاه ایران در سیاست منطقه‌ای و جهانی» و «توسعه اجتماعی- اقتصادی ایران» برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دستاوردهای انقلاب اسلامی     |     مهدی سنایی     |     فلسطين     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi