کد خبر : ۵۳۵۸۹۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
گسترش همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین ایران و قزاقستان

مقیم/همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین ایران و قزاقستان جهت آشنایی نخبگان دو کشور با ظرفیت‌های یکدیگر گسترش می‌یابد.

 

به گزارش مقیم، علی کبریایی‌زاده، رایزن فرهنگی ایران در آستانا با کاشکینبای بایژومان بالتای اولی، رییس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه اوراسیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

کاشکینبای گزارشی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و همکاری‌های بین‌المللی این دانشکده ارایه کرد و گفت: در این دانشکده رشته‌های فلسفه، علوم اجتماعی، دین شناسی دایر است و با کشورهای زیادی از جمله ایران، همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی به ویژه تبادل دانشجو داریم.

کبریایی‌زاده در ادامه این دیدار، بیان کرد: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تمدنی میان ایران و قزاقستان، رسالت ما آشنا کردن مردم و نخبگان با ظرفیت‌های یکدیگر است.

وی افزود: ایجاد شناخت و معرفی واقعیت‌ها و حقایق خصوصا در زمینه‌های فکری و اندیشه‌ای خاصه در حوزه دین تنها راه جلوگیری از سوء تفاهمات و تندروی‌هاست.

رایزن فرهنگی ایران در آستانا تأکید کرد: در زمینه اعطای بورسیه و انجام فرصت‌های مطالعاتی ویژه دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد و آموزش زبان فارسی به دانشجویان رشته‌های فلسفه و دین‌شناسی، می‌توانیم همکاری داشته باشیم و شرایط آن فراهم است.

وی ادامه داد: برگزاری نشست‌های علمی مشترک و حمایت از پایان‌نامه‌های علمی و انتشار نشریه‌ای مشترک در زمینه فلسفه از دیگر محورهای همکاری بین دو کشور است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و قزاقستان     |     همکاری علمی     |     نخبگان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi