کد خبر : ۵۳۵۸۲۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸
بازدید مسئول خانه فرهنگ ايران از مدرسه علمیه خواهران بمبئي

مقیم/محسن آشوری، مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئي از حوزه علمیه خواهران جامعه الرضا(ع) دیدار و و همراه با حجت‌الاسلام سید کمیل اصغر، مدیر مدرسه در جمع طلاب اين حوزه سخنرانی کرد.

 

به گزارش مقیم، حجت‌الاسلام سید کمیل اصغر در سخنرانی خود در اين ديدار گفت: این مدرسه علمیه در سال 1998 میلادی از سوی حجت‌الاسلام عباس فطرت راه‌اندازی شده است و هم‌اکنون 36 طلبه خواهر به تحصیل در این مدرسه اشتغال دارند.

وي افزود: دانشجویان در اين مدرسه در رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول فراگیری علوم دینی هستند و با توجه به کیفیت خوب تدریس، توانسته با راه‌اندازی گرایش‌های متنوع در رشته‌های مختلف، دانشجویان بیشتری را نسبت به سال‌هاي گذشته جذب کند.

در ادامه آشوري، مسئول خانه فرهنگ كشورمان با بيان سخناني گفت: تحصیل و فراگیری علم یکی از بهترین و مهم‌ترین فضايلی است که در قرآن و احادیث آمده است و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز بسیار به آن تأکید كرده‌اند. بنابراين به شما تبریک می‌گویم که توفیق خداوند باری تعالی شامل حال شما شده است تا به کسب علم و دانش در زمینه دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) می‌پردازید.

آشوری در ادامه سخنان خود با اشاره به فوايد علم و دانش اظهار كرد: کسب علم و دانش بسیار مفید است و باعث رشد و تعالی انسان می‌شود؛ اما به خاطر داشته باشید که علم مانند چاقوی دو لبه است و ممکن است برخی از افراد با استفاده از آن را برای مقاصد و اغراض خود مورد استفاده قرار دهند. به هر حال علم ابزاری برای پیشرفت بشر و تکامل مادی و معنوی انسان در ادوار تاریخ بوده است.

مسئول خانه فرهنگ ايران در بمبئي همچنين توصيه كرد: از شما می‌خواهم که کتاب «چهل حدیث» حضرت امام خمینی(ره) را مطالعه کنید تا در این خصوص با ماهیت علم و عامل رشد انسان بیشتر آشنا شوید. نکته دیگری را که باید خواهران مکرمه توجه داشته باشند، آن است که نقش خواهران در خانواده از اهمیت بسزایی برخوردار است و اولین وظیفه تعالی خانواده است که فرزندان خود را با مبانی دینی آشنا و سپس نقشی هم در جامعه خویش باید ایفا كنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محسن آشوری     |     حوزه علمیه     |     هند     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi