کد خبر : ۵۳۴۷۲۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸
جنگیدن برای صلح

مقیم/«کلودیا پاز یی پاز» دادستان وقت گواتمالا که موفق شد «افران ریوس مونت» دیکتاتور سابق این کشور را به خاطر نسل کشی دادگاهی کند، سوژه مستند «بار صلح» است که به پخش هیسپان تی وی رسیده است.

 

به گزارش مقیم، مستند «بار صلح» در قالبی پرتره و شخصیت محور است که حول داستان زندگی «کلودیا پاز یی پاز»، اولین دادستان گواتمالا می‌چرخد و زندگی، مشکلات و مصائب وی را به عنوان اولین دادستان زن در یکی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان به لحاظ جرم و جنایت به تصویر می‌کشد.
در این مستند، کارگردان سعی کرده اقداماتی را که کلودیا برای اجرای عدالت و مبارزه با ظلم و فساد، مواد مخدر و جرائم مختلف انجام می‌دهد، به نمایش بگذارد. 
در این مستند به مخاطبان نشان داده می شود که کلودیا در مقام دادستان موفق می‌شود دیکتاتور سابق گواتمالا «افران ریوس مونت» را به خاطر نسل کشی دادگاهی کند و در طی چند سال، آمار فساد و جرائم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. 
جوئی بوینک و ساندر ویرکن؛ نویسندگی و کارگردانی مستند «بار صلح» (Burden of Peace) را برعهده دارند که در سال 2014 تولید و قرار است از هشتم فروردین ماه در سه قسمت 25 دقیقه ای ساعت 8:30 به وقت تهران از هیسپان تی وی پخش شود. تکرار این مستند در ساعات 15:30 و 21:30 به روی آنتن خواهد رفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بار صلح     |     هیسپان تی وی     |     مستند     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi