کد خبر : ۵۳۴۴۸۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
ايران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی شهر ترویان بلغارستان شركت مي‌كند

مقیم/رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان در نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی شهر ترویان که از ۱۳ تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال آينده در محل نمایشگاه هنر و صنایع دستی این شهر برگزار خواهد شد، شركت مي‌كند.

به گزارش مقیم، حمیدرضا آزادی، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن اعلام این خبر گفت: در دیدار اخیر با دونکا میحایلوا، شهردار شهر ترویان و ایوان چاکاروف، ريیس نمایشگاه هنر و صنایع دستی این شهر مقرر شد؛ فضای مناسبی در اختیار رایزنی فرهنگی ايران قرار گیرد تا صنایع دستی کشورمان در معرض دید علاقمندان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه قرار گیرد.

آزادی ادامه داد: همچنين در اين ديدار تنوع و کیفیت صنایع دستی ايران را مورد اشاره قرار دادم و تأكيد كردم؛ هنرمندان ایرانی در تولید آثار هنری سرآمد هستند. براي نمونه شهر لالجین همدان، یکی از قطب‌های تولید آثار سفالی در ایران است و محصولات آن به بسیاری از کشورها صادر می‌شود.

وي افزود: دونکا میحایلوا، شهردار ترویان هم به معرفی شهر ترویان و آثار هنرمندان این شهر پرداخت و گفت؛ تعداد زیادی از هنرمندان شهر از قدیم‌الایام به تولید آثار هنری به ویژه سفال اشتغال دارند و از این راه امرار معاش می‌کنند. میحایلوا در ادامه از حضور کشورمان در نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی این شهر استقبال و تشکر کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بلغارستان     |     نمایشگاه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi