کد خبر : ۵۳۴۴۸۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
پخش برنامه با موضوع هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از تلويزيون ارمنستان

مقیم/در پی برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر و اعزام یک گروه سه نفره طراحان لباس ارمنستان به اين جشنواره، تلويزيون ارمنستان برنامه‌اي را در اين خصوص پخش كرد.

به گزارش مقیم، در پی برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر و اعزام یک گروه سه نفره از مؤسسه طراحی لباس ارمنستان با نام تجاری «تاراز ـ ای ـ ام» به اين جشنواره، پس از بازگشت این گروه از ایران، رایزنی فرهنگی كشورمان در ارمنستان با استفاده از شرایط موجود مطلبی را در این خصوص با موضوع جشنواره مد و لباس ایران در سایت اینترنتی «آرمن پرس» منتشر كرد.

همچنین با تدارک یک برنامه تلویزیونی ضمن معرفی این جشنواره، از موقعیت سفر پاشینیان، نخست‌وزیر جمهوری ارمنستان به ایران استفاده و به توضیح و توصیف پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران طی 40 سال گذشته پرداخته شد.

در این برنامه تلویزیونی نماينده رایزنی فرهنگی ايران، به توصیف پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی و تکنولوژی پرداخت.

در ابتدای برنامه یکی از مجریان با اشاره به اینکه برقراری، تقویت و توسعه روابط فرهنگی ایران و ارمنستان، از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان است، به جشنواره‌ها و نشست‌های علمی متعددی که در این راستا برگزار شده، اشاره كرد و دیگر مجری برنامه هم با اشاره به نشست علمی  برگزاری شده در دانشگاه دولتی ایروان با عنوان «بررسی دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی ایران» درخواست كرد تا در این خصوص توضیحاتی به بینندگان ارايه شود.

آرمینا سرکیسیان، مترجم و نماينده رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان در اين خصوص ضمن برشمردن اقدامات و برنامه‌های رایزنی فرهنگی ايران و با توجه به سفر نخست‌وزیر ارمنستان به ایران بر لزوم آگاهی از پیشرفت‌ها و توانایی‌های علمی و تکنولوژی ایران تأکید کرد.

در این برنامه همچنین به حضور زنان در سینما و تئاتر ایران اشاره شد و از پوران رخشنده و رخشان بنی‌اعتماد و فعالیت‌های آنان نام برده شد.

سرکیسیان همچنین به پیشرفت‌ها و قدرت نظامی ایران پرداخت و کنترل و مقابله با داعش را نیز مطرح كرد و حضور یک همسایه قدرتمند را برای حفظ ثبات در منطقه برای همه کشورهای منطقه به خصوص ارمنستان بسیار مهم خواند.

او در پایان به اهمیت گسترش و تعمیق روابط فرهنگی بین دو کشور پرداخت و در خصوص جشنواره مد و لباس و نیز امکان برگزاری آن در ارمنستان با همکاری طرف ایرانی سخن گفت.

سپس نماینده گروه ارمنی (تاراز ـ ای ـ ام) در خصوص سفر خود به ایران و شرکت در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی مد و لباس ایران که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، سخن گفت. او با اشاره به شرکت چندین کشور خارجی، سطح نمایشگاه و سرویس‌دهی آن را بسیار خوب توصیف و تأکید کرد: قبل از رفتن به ایران نگران بوديم؛ اما با ورود به ایران و دیدن شرایط و امکانات موجود، نگرانی ما از بین رفت.

وی همچنین از فضای حاکم بر جشنواره و نیز شرایط و موقعیت شهر چابهار و صنایع دستی آن توضیحاتی به مخاطبین ارايه داد.

در پایان برنامه مجریان نیز ضمن تأکید بر پیشرفت‌های ایران، از سفرهای خود به ایران سخن گفتند و برداشت‌هایی که از هنر در ایران داشتند و رضایت همه کسانی که به ایران سفر کرده‌اند را بازگو کردند و برای گسترش و تعمیق روابط ایران و ارمنستان ابراز امیدواری كردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ارمنستان     |     زمستان     |     جشنواره     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi