کد خبر : ۵۳۴۴۵۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
گشایش نمایشگاه عکس ۲۷ سال روابط دیپلماتیک ایران و قزاقستان در شهر آستانه

مقیم/نمایشگاه عکس «۲۷ سال روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان» عصر روز (سه شنبه) با حضور مقامات جمهوری قزاقستان، سفرا و دیپلمات‌های مقیم، اساتید و دانشجویان دانشگاه ها و مراکز علمی، دانشجویان و استادان زبان فارسی و همچنین خبرنگاران و سردبیران رسانه‌های این کشور در موزه ملی جمهوری قزاقستان افتتاح گردید.


به گزارش مقیم،مجید صابر سفیر کشورمان در آیین گشایش این نمایشگاه در سخنانی با اشاره به سابقه دیرینه دوستی میان دو ملت، برقراری روابط دیپلماتیک میان دو کشور در سال 1992 را آغاز مجدد روابط تاریخی میان دو ملت عنوان نمود و اظهار داشت: با اعلام استقلال جمهوری قزاقستان، جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که این استقلال را به رسمیت شناخت و سفارت خود را در آلماتی تأسیس نمود. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت، این نمایشگاه که بخش‌هایی از رویدادهای مهم روابط دو کشور را در قالب تصاویر به نمایش گذاشته، در حقیقت چکیده‌ای از کتاب مصور تاریخ 27 ساله روابط دو کشور است. 
سفیر کشورمان ضمن قدردانی از همکاری بسیار خوب خبرگزاری جمهوری اسلامی و خبرگزاری قزاقستان، ابتکار برگزاری این نمایشگاه را نشانه همکاری‌های رسانه‌ای میان ایران و قزاقستان عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد که این همکاری ها در آینده نیز ادامه داشته باشد.
در این مراسم همچنین آقای عسکر اوماروف مدیر عامل خبرگزاری کازینفرم ضمن تشکر از برگزاری این نمایشگاه، همکاری میان خبرگزاری ایرنا و کازینفرم را مثبت و ارزنده دانست و بر توسعه همکاری های رسانه‌ای میان ایران و قزاقستان تأکید نمود.
در این نمایشگاه، 91 عکس از رویدادهای مهم سیاسی و فرهنگی میان دو کشور که توسط خبرگزاری  ارسال گردیده به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه تا 25 اسفند و در موزه ملی جمهوری قزاقستان برپا خواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آستانه     |     نمایشگاه عکس     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi